ЄС та Великобританія домовилися про заборону страхувати судна з російською нафтою

ЄС та Великобританія домовилися про заборону страхувати судна з російською нафтою

Це скоротить можливості її експорту нафти

ЄС та Великобританія домовилися про заборону страхувати судна з російською нафтою
Фото: УНІАН

Що сталося. Великобританія та Євросоюз погодили заборону страхування російських судів з нафтою.

Джерело. Про це пише The Financial Times. 

Докладно. Заборона позбавить перевізників російської нафти доступу на британський ринок страхування Lloyd's of London – найбільший для морських перевезень.

Так, зазначає видання, у росії скоротяться можливості експорту нафти-сирцю морем, їй доведеться звертатися до менш надійних страховиків.

Заборона страхування морських перевезень російської нафти входив у шостий пакет санкцій Євросоюзу, про погодження якого було оголошено 31 травня. Однак без підтримки з боку Великої Британії, в юрисдикції якої знаходиться Lloyd's of London, він був би фактично марним.

За даними джерел FT, представники британського ринку страхових послуг виступали проти ембарго. Зокрема, вони вказували, що складно точно встановити походження нафти, яку перевозять судна, що виходять із російських портів. Через порти в РФ, сказав один із джерел видання, йдуть, наприклад, поставки нафти з Казахстану, які не обмежені будь-якими санкціями.

Заборона страхування морських перевезень російської нафти, зазначає видання, може призвести до ще більшої невизначеності на світових ринках. Біржові ціни на нафту і так уже зросли до двомісячного максимуму після того, як Євросоюз оголосив про часткове ембарго на постачання з росії.

Бекграунд. Євросоюз 31 травня оголосив, що погодив часткове ембарго на російську нафту, яке не торкнеться постачання трубопроводами. До кінця року імпорт російської нафти ЄС планує скоротити щонайменше на 90%.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло