Зеленський у відповідь на обстріл Святогірської Лаври вимагає виключити росію з ЮНЕСКО

Зеленський у відповідь на обстріл Святогірської Лаври вимагає виключити росію з ЮНЕСКО

Жодна інша країна не знищила стільки пам'яток, скільки росія

Зеленський у відповідь на обстріл Святогірської Лаври вимагає виключити росію з ЮНЕСКО
скріншот

Президент України Володимир Зеленський відреагував на обстріл російськими військами Святогірської Лаври Московського патріархату, коли внаслідок пожежі повністю згорів Всіхсвятський скит.

Він наголосив, що країні, яка знищує культурні та релігійні пам'ятки – не місце в ЮНЕСКО.

«Ми очікуємо на логічну та справедливу відповідь від ООН та ЮНЕСКО. Це Організація Об'єднаних Націй, і її статут не передбачає об'єднання з терористами. Ізоляція росії має бути повною, вона повинна відповідати за свої злочини», – написав президент.

Зеленський повідомив, що російська артилерія сьогодні знову вдарила по Святогірській лаврі на Донеччині.

“Знищено Всіхсвятський скит. Він був освячений ще в 1912 році. Вперше його зруйнували за часів радянської влади. Згодом відбудували. І ось його спалила російська армія”, – зазначив він.

Глава держави нагадав, що це не перший обстріл святині. Цього ж тижня, у середу, російські снаряди розірвалися просто в келіях монахів лаври. Четверо людей загинули, ще четверо – важко поранені. Святогірськ перебуває під вогнем ще з травня.

“Окупанти точно знають, який об'єкт обстрілюють. Вони знають, що на території Святогірської лаври немає військових цілей. Знають, що там укриваються від бойових дій близько 300 мирян, зокрема 60 дітей. Але все одно російська армія обстрілює лавру, як і весь Донбас. Як і будь-яку іншу територію та будь-який інший об'єкт України, до якого може дотягнутися. Їм байдуже, що саме перетворювати на руїни», – зазначив Зеленський.

Він також нагадав, що 31 травня Верховна Рада України звернулася до ЮНЕСКО з вимогою позбавити росію членства в організації. Українська дипломатія послідовно працює над цим. Жодна інша держава, крім росії, не знищувала у Європі стільки пам'яток, культурних і соціальних об'єктів за весь час після Другої світової війни. 

“Кожна спалена росією в Україні церква, кожна підірвана школа, кожен зруйнований меморіал доводить, що росії не місце в ЮНЕСКО. Про що можна говорити з державою-варваром, з державою-терористом? Про те, якими артилерійськими снарядами краще знищувати історичну спадщину?”, – риторично зазначив глава держави.

Нагадаємо, у Тетянівці від обстрілів згорів Всіхсвятський скит Успенської Святогірської лаври.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло