Найбільші британські юридичні компанії відмовляються працювати з російськими клієнтами — Financial Times

Найбільші британські юридичні компанії відмовляються працювати з російськими клієнтами — Financial Times

Однак британські юристи можуть працювати з росіянами, які перебувають під санкціями, якщо отримають спеціальну урядову ліцензію

Найбільші британські юридичні компанії відмовляються працювати з російськими клієнтами  — Financial Times
Фото: Dreamstime

Що сталося. Найбільші юридичні компанії Великої Британії почали відмовлятися працювати з російськими клієнтами через війну в Україні.

Джерело. Про це повідомляє видання Financial Times.

Деталі. Зазначається, що британські юристи можуть працювати з росіянами, які перебувають під санкціями, якщо отримають спеціальну урядову ліцензію, однак багато хто побоюється продовжувати співпрацю.

«Є ознаки того, що юридичні фірми уникають роботи з росією, частково з причин репутації», – сказав юрист Red Lion Chambers Джонатан Фішер.

За словами юриста LK Law Адама Гривза, багато фірм з побоюванням ставляться до потенційних клієнтів із росії незалежно від того, чи загрожують їм західні санкції. Він додав, що не сподівається на повернення російських позовів до Лондона у довгостроковій перспективі і припускає, що вони перемістяться до Дубая та Сінгапуру.

При цьому раніше Високий суд Лондона мав особливу популярність у позивачів з росії  – за 12 місяців до березня 2022 року росіяни були другою за чисельністю групою позивачів, які використовували англійські суди для вирішення комерційних суперечок, поступаючись лише громадянам Великої Британії.

При цьому, небажання юристів працювати з росією вже торкнулося кількох гучних справ.

Зокрема, у квітні компанія Freshfields повідомила, що припиняє діяти на користь ВТБ, що потрапив під санкції. Банк є відповідачем у справі, порушеній Мозамбіком у зв'язку зі скандалом із так званими «тунцевими облігаціями». Розгляд у цій справі призначено на 2023 рік.

Водночас американська юридична фірма White & Case повідомила у квітні  Високому суду Лондона, що перестане представляти інтереси рф у справі, пов'язаній із позовом колишніх акціонерів ЮКОСу, які звинувачують Москву у незаконній експропріації активів нафтової компанії.

Бекграунд. Нагадаємо, Велика Британія заборонила використання приватних літаків, пов'язаних із російськими олігархами.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло