Євросоюз розробив план відмови від російського газу

Євросоюз розробив план відмови від російського газу

Зараз ЄС імпортує з росії 155 млрд кубометрів газу на рік

Євросоюз розробив план відмови від російського газу
Фото: Europe 1

Що сталося. Європейський Союз розробив план, як відмовитися від російського газу.

Джерело. Про це повідомив комісар ЄС із питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон в ефірі програми CNews французької телерадіокомпанії Europe 1.

Деталі. За його словами, «Євросоюз імпортує з росії 155 мільярдів кубометрів на рік. Нам доведеться звільнитися від російського газу... путін використовує газ, щоб поділити нас, він робив усе протягом багатьох років, щоб поділити Європу».

На думку Брентона, потрібно якнайшвидше відмовитися від імпорту російського газу. Зокрема, ЄС планує збільшити закупівлі зрідженого газу у США та Катарі, а також розширити потужності зеленої енергетики.

Єврокомісар сказав, що вже розроблено план «з його командами». Він включатиме «50 мільярдів кубометрів імпорту зрідженого природного газу зі США або Катару, додаткові 10 мільярдів із існуючих трубопроводів, прискорення морських вітрових турбін та фотоелектричних панелей, що становлять 25 мільярдів кубічних метрів».

Бекграунд. Нагадаємо, ЄС почав роботу над сьомим пакетом санкцій, він може зачепити російський газ.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло