Американські технології, які протягом багатьох років використовувала росія, стають «уразливими місцями»

Американські технології, які протягом багатьох років використовувала росія, стають «уразливими місцями»

Але рф вже бракує деталей, зокрема, для супутників, авіоніки та приладів нічного бачення

Американські технології, які протягом багатьох років використовувала росія, стають «уразливими місцями»
Фото: nytimes.com

Що сталося. Глобальні обмеження на обмін передовими технологіями з росією перешкоджають її військовому потенціалу, хоча країна роками використовувала американське обладнання.

Джерело. Про це пише The New York Times.

Докладно. Видання проаналізувало плив санкцій на російський оборонно-промисловий комплекс.

Як зазначає NYT, в основі сучасних систем озброєння та комунікацій у росії – чіпи, вироблені на Заході. Після початку повномасштабного вторгнення США та низка інших країн запровадили заборону на продаж до рф технологій, які російські підприємства ОПК до цього використовували у своєму виробництві. Цього четверга, 2 червня, адміністрація Байдена розширила перелік компаній, на які накладаються такі обмеження.

NYT пише, що такі санкції зробили непотрібними бомбардування танкових заводів чи верфей – те, до чого країни вдавалися під час воєн у минулому. «Демократії можуть відтворити ефект від цілеспрямованих бомбардувань за допомогою правильного набору санкцій саме тому, що російські військові залежать від імпортного обладнання», – каже економіст Метью Кляйн, який відстежує вплив експортного контролю. 

За даними американських посадовців, танкові заводи в росії вже стикнулися з нестачею деталей і звільняють працівників. Бракує деталей також для супутників, авіоніки та приладів нічного бачення.

Росія припинила публікувати щомісячні дані про торгівлю після вторгнення, але митні дані від її основних торгових партнерів показують, що постачання основних частин і компонентів різко впали. Згідно з даними, зібраними Метью Кляйном, російський імпорт промислових товарів з дев’яти основних економік, для яких є дані, у квітні зменшився на 51% порівняно ыз середнім показником з вересня 2021-го по лютий 2022 року.

Однак деякі експерти кажуть, що наразі вплив цих санкцій ще не є відчутним тією мірою, яка змусила б росію припинити війну. Марія Снєгова з Університету Джорджа Вашингтона припускає, що російська промисловість почне реально відчувати відсутність необхідних технологій і технічного обслуговування восени. Питання, за словами Снєгової, – у тому, чи знайде рф заміну цим технологіям.

Санкції Заходу щодо експорту технологій у росію працюють так, що навіть компанії тих країн, які не приєдналися до санкцій, мають бути обережними. Адміністрація Байдена пригрозила покарати будь-кого, хто допоможе рф обійти запроваджені санкції. NYTimes пише, що наразі, зокрема, компанії в Китаю не ризикують порушувати ці правила.

Між тим, Деміен Сплітерс із Conflict Armament Research розповів, що під час роботи в Україні він та колеги виявили в радіоприймачах, які використовували російські військові, мікрочіпи з ретельно затертими даними про те, хто є виробником. Їм, однак, вдалося встановити, що мікросхема була виготовлена компанією, що базується в США. А у безпілотниках «Орлан» дослідники виявили запчастини, вироблені компаніями зі Швейцарії, США та Японії.

Наразі Conflict Armament Research не оприлюднює назви компаній. Його група планує надіслати запити в кожну з них, щоб отримати офіційне пояснення, як їхня продукція опинилася в росії.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що Мінторг США розширив експортні обмеження через війну в Україні. У переліку 70 російських та одна білоруська організація.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло