росія попередила американські ЗМІ в москві, що їх можуть позбавити акредитації – Reuters

росія попередила американські ЗМІ в москві, що їх можуть позбавити акредитації – Reuters

Це стане відповіддю на «жорстоке поводження» з російськими журналістами в США

росія попередила американські ЗМІ в москві, що їх можуть позбавити акредитації – Reuters
фото Shutterstock

У понеділок росія попередила американські новинні агентства, що вони ризикують бути позбавленими акредитації, якщо поводження з російськими журналістами в США не покращиться, повідомляє Reuters з посиланням на джерела.

З того часу, як 24 лютого росія вторглася в Україну, в деяких російських державних ЗМІ було відкликано ліцензію в США та деяких інших західних країнах.

марія захарова, прес-секретар МЗС росії, оголосила минулого тижня, що скликає керівників американських ЗМІ, щоб повідомити їм про «найсуворіші заходи» у відповідь на «ворожість», з якою стикаються їхні російські колеги у Сполучених Штатах.

На зустрічі в понеділок вона розповіла про труднощі для російських журналістів, включаючи проблеми з продовженням віз, блокування банківських рахунків і переслідування з боку американських спецслужб.

захарова попередила ЗМІ, що якщо російські журналісти не зможуть вільно працювати в США, то їх журналісти в росії ризикують зіткнутися з такими ж труднощами з візами, акредитацією ЗМІ та банківськими рахунками.

Вона сказала представникам ЗМІ США, що якщо нічого не зміниться, американським журналістам доведеться піти. Вона додала, що росія не хоче цього робити, але її змушують через тяжке становище російських журналістів.

На зустрічі були присутні представники The Wall Street Journal, CNN, Associated Press, NPR та Alhurra TV.

Вашингтон запровадив санкції проти деяких державних російських телеканалів, які розповсюджували дезінформацію і розпалювали війну росії в Україні.

У березні президент путін підписав закон, що передбачає тюремне ув'язнення терміном до 15 років за поширення свідомо «фейкових» новин про збройні сили, що спонукало деякі західні ЗМІ відкликати своїх журналістів із росії.

Інші, зокрема Reuters, залишилися в країні і продовжують висвітлювати події.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло