До виконання бойових завдань на фронті готові польські САУ «Краб» – Олексій Резніков

До виконання бойових завдань на фронті готові польські САУ «Краб» – Олексій Резніков

Наступна мета – отримати значну кількість РСЗВ зразка НАТО

До виконання бойових завдань на фронті готові польські САУ «Краб» – Олексій Резніков
САУ «Краб».
Фото: wikipedia.org

Що сталося. Міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що до виконання бойових завдань на фронті готові польські САУ «Краб».

Джерело. Про це він написав у у фейсбуці.

Докладно. Після гармат М777 та FH70, САУ «Ceasar» та М109А3 – це 5-й вид артилерії 155-мм калібру, який вдалося залучити, зазначив Резніков

Він наголосив, що Міноборони оперативно налагодило роботу за трьома напрямами:

● системна взаємодія з партнерами для отримання матеріально-технічної допомоги;

● закупівля озброєння та техніки в українських виробників;

● імпорт через прямі контракти Міноборони та механізми спецекспортерів.

«Ключовим стратегічним рішенням минулого періоду стала зміна філософії – ми запустили переведення ЗСУ на важке озброєння, що використовується державами-членами НАТО. У першу чергу це стосується артилерії, яка відіграє визначальну роль… Тому, звертаючись за допомогою до партнерів, ми ініціювали постачання артилерії 155-мм калібру та інших важких озброєнь», – зауважив він.

Окремо Резніков відзначив самовіддану і фахову роботу спеціалістів ДК «Укроборонпром», які відновили або поставили нашим воїнам сотні одиниць військової та спеціальної техніки, зокрема – трофейної.

«Від партнерів ми отримали близько 250 бронемашин західних зразків (М113 ТМ, М113 YPR-765, Bushmaster, Mastiff, Husky, Wolfhound тощо) і продовжуємо цю роботу», – повідомив міністр оборони.

Українська армія отримала ПЗРК (Stinger, Starstreak, Mistral, Piorun, Grom тощо), ПТРК (NLAW, Javelin, Milan тощо) і гранатомети (Panzerfaust, Carl Gustaf, АТ4, RGW-90 HH / MATADOR та ін.). Через різні механізми Міноборони передало сотні безпілотників, у тому числі – кілька десятків ударних.

«Днями оголошено важливу новину – американські та британські партнери вирішили надати України РСЗВ. Відзначу, що наші воїни вже деякий час навчаються ними управляти», – повідомив Резніков.

Тому наступна мета:

● отримати значну кількість РСЗВ зразка НАТО та боєприпасів до них;

● забезпечити повне заміщення деяких існуючих калібрів радянського зразка (гармати зношені, снаряди не виробляються або їх дуже мало) на платформи, які поширені в країнах НАТО і забезпечені боєприпасами;

● домовитися з партнерами про перехід до постачання не у вигляді окремих платформ, а у вигляді цілісних підрозділів, що відразу готові до виконання бойових завдань (organic unit). Це значно підвищить ефективність на полі бою;

● залучити сотні одиниць важкої бронетехніки, без якої неможливий ефективний контрнаступ. Слід враховувати, що радянська техніка переважно є застарілою і потребує приведення до бойового стану. А від партнерів ми поки отримуємо достатньо легку броню, не завжди зі зброєю.

● отримати бойові літаки та засоби ППО/ПРО для захисту нашого неба.

Також міністр відзначив роль українського суспільства, волонтерів, які за рахунок швидкості та гнучкості успішно закривали і закривають цілу низку важливих потреб. Це стосується і БПЛА, і засобів зв’язку, і деяких інших компонентів, за якими держава працює ще не повною мірою.

Головним здобутком Резніков вважає «збереження синергії усього військово-політичного керівництва». «Усі, хто працює на оборону заради перемоги України – єдина команда. І наша спільна мета – здолати росію, як би складно це не було», – наголосив він.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло