Верховний Суд ухвалив рішення про стягнення майнового комплексу «Одесапродконтракт» за кредитами Імексбанку

Верховний Суд ухвалив рішення про стягнення майнового комплексу «Одесапродконтракт» за кредитами Імексбанку

Отримані в разі продажу кошти спрямують на погашення кредитної заборгованості Імексбанку перед НБУ

Верховний Суд ухвалив рішення про стягнення майнового комплексу «Одесапродконтракт» за кредитами Імексбанку
Фото: scc.net.ua

Що сталося. Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду 7 червня 2022 року залишив у силі рішення Господарського суду Одеської області та постанову Південно-західного апеляційного господарського суду, якими було задоволено позов Національного банку України до ПАТ «Одесапродконтракт» про звернення стягнення на цілісний майновий комплекс підприємства в рахунок погашення заборгованості за кредитами АТ «Імексбанк».

Джерело. Про це повідомляється на сайті Нацбанку. 

Докладно. «Національний банк вітає законне та обґрунтоване судове рішення, яке надає право поновити раніше зупинене на час розгляду касаційної скарги виконавче провадження з примусової реалізації заставного майна ПАТ «Одесапродконтракт» шляхом його продажу на публічному аукціоні. Отримані в разі продажу кошти будуть спрямовані на погашення кредитної заборгованості Імексбанку перед Національним банком», – зазначив начальник управління правової та судової роботи з проблемними активами Юридичного департаменту Національного банку Сергій Бойко.

ПАТ «Одесапродконтракт» є одним із майнових поручителів за зобов’язаннями АТ «Імексбанк» Леоніда Клімова перед Нацбанком за наданими у 2008–2009 роках на строк до кінця липня 2016 року кредитами рефінансування в загальній сумі 3,395 млрд грн. Заставна вартість цілісного майнового комплексу ПАТ «Одесапродконтракт» становить 150,4 млн грн.

Оскільки АТ «Імексбанк» не виконувало взяті на себе зобов’язання за кредитами, Нацбанк 2016 року звернувся до Господарського суду Одеської області щодо звернення стягнення на предмети іпотеки, передані ПАТ «Одесапродконтракт» для забезпечення виконання кредитних зобов’язань. Суд задовольнив позов Національного банку.

Не погодившись із цим судовим рішенням, ПАТ «Одесапродконтракт» оскаржило його в Південно-західному апеляційному господарському суді, а потім у Касаційному господарському суді у складі Верховного Суду, які також підтримали правову позицію Нацбанку.

Постанова Верховного Суду є остаточною і оскарженню не підлягає.

Раніше Mind повідомляв, що суд ухвалив рішення стягнути з ексвласника «Імексбанку» 309 млн грн накористь НБУ

Також Нацбанк відсудив у ексвласника Імексбанкуhttps://mind.ua/news/20232105-nbu-vidsudiv-u-eksvlasnika-imeksbanku-sportkompleks-lyustdorf-v-odesi спорткомплекс «Люстдорф» в Одесі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло