Суд ухвалив стягнути з ексвласника «Імексбанку» 309 млн грн на користь НБУ

Суд ухвалив стягнути з ексвласника «Імексбанку» 309 млн грн на користь НБУ

Кошти стягнуться для погашення заборгованості банку за наданим раніше стабілізаційним кредитом

Суд ухвалив стягнути з ексвласника 	«Імексбанку» 309 млн грн на користь НБУ
Леонід Клімов
Фото: odessa.online

Одеський апеляційний суд ухвалив рішення щодо стягнення з колишнього власника ПАТ «Імексбанк» Леоніда Клімова 309 млн грн на користь Національного банку (НБУ) в рахунок погашення заборгованості банку за наданим раніше стабілізаційним кредитом. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Зазначається, що відповідне рішення суду Національний банк отримав 29 грудня 2020 року.

У 2014 році Леонід Клімов, який на той момент був власником «Імексбанку», уклав із Національним банком договір поруки про погашення стабілізаційного кредиту, взявши на себе особисті зобов’язання за погашення заборгованості перед Національним банком.

Оскільки Клімов продемонстрував небажання добросовісно виконувати взяті на себе зобов’язання за договором поруки, у січні 2016 року Національний банк звернувся до суду з метою стягнення заборгованості в судовому порядку.

14 грудня 2018 року Приморський районний суд міста Одеси відхилив позов Національного банку, однак постановою Одеського апеляційного суду від 24 листопада 2020 року апеляційну скаргу НБУ було задоволено.

Національний банк України 26 січня 2015 року ухвалив рішення про віднесення ПАТ «Імексбанк» до категорії неплатоспроможних. На момент ухвалення цього рішення контролером банку був Леонід Клімов.

Нагадаємо, суд визнав банкрутом компанію з оточення Клімова.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло