Чорногорія наважилася надати військову допомогу Україні

Чорногорія наважилася надати військову допомогу Україні

Напередодні прем'єр-міністр Чорногорії провів телефонну розмову із Зеленським

Этот материал также доступен на русском языке
Чорногорія наважилася надати військову допомогу Україні
Прем'єр-міністр Чорногорії Дрітан Абазович.
Фото: dw.com

Що сталося. Уряд Чорногорії схвалив надання Україні додаткової допомоги, зокрема військової.

Джерело. Про це повідомляє «Балканський оглядач».

Деталі. Рішення ухвалили 9 червня, відгукнувшись на пропозицію Міністерства оборони.

В оборонному відомстві Чорногорії заявили, що йдеться про продовження підтримки збереження цілісності та суверенітету України.

«Від початку розв'язаної росією війни проти України Чорногорія як повноправний член НАТО і кандидат у члени ЄС, а також щирий друг українського народу засуджує невиправдане і незаконне вторгнення в рф у суверенну європейську державу», – підкреслили в міністерстві.

Зазначається, що конкретна необхідна допомога буде розглянута в найближчий період у співпраці з українською стороною та партнерами з метою надання Україні необхідної фінансової, гуманітарної та військової підтримки.

Напередодні прем'єр-міністр Чорногорії Дрітан Абазович провів телефонну розмову із президентом України Володимиром Зеленським.

«Ми сподіваємося, що Україна отримає статус кандидата на вступ до ЄС, а Чорногорія, як лідер переговорного процесу, готова надати необхідну експертну та політичну допомогу», – сказав Абазович у розмові .

Прем'єр-міністр поінформував президента України про кількість українських біженців, яких прийняла Чорногорія, зазначивши, що йдеться про близько 2% населення.

Зеленський, своєю чергою, подякував Абазовичу за підтримку Чорногорією Україні.

Бекграунд. До цього підтримка України з боку Чорногорії виявилася у приєднанні до переліку країн, які закрили своє небо для росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло