Візит очільників Франції, Німеччини, Італії та Румунії в Україну: головні підсумки
Лідери європейських країн запевнили Україну в підтримці - як політичній, так і військовій

Франція, Німеччина, Італія та Румунія підтримують надання Україні статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу. Про це заявив у Києві президент Франції, передає RFI.
16 червня Еммануель Макрон разом із канцлером ФРН Олафом Шольцем, прем'єр-міністром Італії Маріо Драгі та президентом Румунії Клаусом Йоханнісом відвідали столицю України та зустрілися з президентом Володимиром Зеленським.
Європейські лідери побували в Ірпені, де триває розслідування воєнних злочинів, скоєних під час окупації міста російськими військами.
Вдень лідери чотирьох країн Євросоюзу провели у Києві переговори із президентом України Володимиром Зеленським. Після зустрічі лідери провели спільну прес-конференцію.
Макрон оголосив, що Франція, Німеччина, Італія та Румунія підтримують «негайне» надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу.
“Усі четверо ми підтримуємо негайний статус кандидата для України на вступ до ЄС, – заявив Макрон, додавши, що надання офіційного статусу супроводжуватиметься «дорожньою картою» необхідних реформ та дій.
«Ми підтримуватимемо Україну на її європейському шляху», – пообіцяв президент Франції, яка до кінця червня посідає місце голови у Раді Євросоюзу.
«Головний меседж, який ми хочемо передати сьогодні, полягає в тому, що Італія хоче бачити Україну в Європейському союзі», – заявив зі свого боку італійський прем'єр Маріо Драгі. – Ми зробимо все необхідне, щоб це сталося якнайшвидше», – додав він.

«Україна належить до європейської родини», – додав на прес-конференції канцлер ФРН Олаф Шольц.
Лідери трьох найбільших країн Євросоюзу вперше побували у Києві з початку повномасштабного військового вторгнення росії в Україну 24 лютого.
Візит європейських лідерів до Києва пройшов напередодні ухвалення в Євросоюзі низки важливих рішень щодо відносин з Україною.
Цієї п'ятниці Європейська комісія має надати свої рекомендації за підсумками розгляду заявки України про надання їй статусу країни-кандидата на вступ до Євросоюзу. Ці рекомендації будуть розглянуті на саміті ЄС 23 та 24 червня.

Також лідери країн ЄС відвідали Ірпінь – місто, яке зазнало масованого російського обстрілу на початку вторгнення, в ньому йшли запеклі бої. Ірпінь став одним із символів жорстокості та «варварства» війни, яку росія веде проти України. Після відступу військ рф там виявили тіла майже 300 жителів, які були вбиті окупантами.
Європейські лідери відвідали напівзруйнований житловий квартал, де їм також було показано фотографії інших спустошених районів міста, зроблені одразу після відходу путінських військ.
Делегації ЄС також показали на відео, яким Ірпінь, мальовниче, зелене та благополучне передмістя столиці, було до війни.
“Ми всі побачили спустошене місто. Але це й героїчне місто, оскільки саме тут, зокрема, українці та українки зупинили російську армію, яка наступала на Київ. Потрібно пам'ятати про героїзм і армії, і всього українського народу, – зазначив Еммануель Макрон. – Але крім цього тут видно сліди варварства, залишені ним стигмати, рани. Тут, у зруйнованому Ірпені, а також у багатьох інших містах було зупинено російську армію. У цих місцях, де відбувалася бійня та кровопролиття, виявлено перші сліди військових злочинів. Ми посилено співпрацюємо з Україною у їхньому розслідуванні. Я хочу подякувати французьким жандармам, криміналістам, слідчим, які з перших днів працюють тут разом із українськими колегами”.
Макрон підкреслив, що французькі фахівці співпрацюють з Україною для того, щоб ті, хто вчинив «воєнні злочини, постали перед судом».
“Ми продовжимо цю підтримку у довгостроковій перспективі та у всіх видах. Є ще й політична підтримка, яку ми хотіли продемонструвати, приїхавши сюди вчотирьох, щоб особисто все побачити та висловити нашу повагу та захоплення мужністю українців та українок, а також щоб обговорити майбутнє разом із президентом Зеленським”, – сказав французький президент.

Канцлер ФРН Олаф Шольц засудив «жорстокість» російської агресії та заявив про «безглузде насильство» російських військ.
«Були вбиті ні в чому не винні мирні жителі та зруйновані будинки. Було зруйноване ціле місто, в якому взагалі не було військових споруд. Це дуже багато говорить про жорстокість російської агресії, яка просто зводиться до руйнування та завоювання», – цитує канцлера Deutsche Welle.
Руйнування в Ірпені Шольц назвав «дуже важливим нагадуванням» про необхідність діяти, щоб припинити «цю жахливу війну», яку рф веде «з найбільшою жорстокістю, не звертаючи уваги на людські життя».
В Ірпені Макрон, відповідаючи на запитання журналістів, прокоментував свої попередні заяви про перспективи переговорів про мир між Україною та росією та висловлене ним попередження про необхідність «не принижувати росію».
“Ми продовжимо нашу підтримку України у всіх формах. (…) Я завжди був послідовним. Франція з першого дня – на боці України. Сьогодні необхідно, щоб Україна змогла вистояти та перемогти. Ми на боці українців без жодної двозначності”, – сказав він.
Лідери Франції, Німеччини та Італії прибули до Києва у четвер вранці нічним поїздом із Польщі.
Німецький канцлер Олаф Шольц на шляху до української столиці у заяві для преси позначив головні цілі візиту керівників трьох найбільших країн ЄС.
“Ми хочемо не лише продемонструвати солідарність, а й запевнити, що допомогу, яку ми організуємо, буде продовжено у фінансовому, гуманітарному та військовому плані. І ми продовжуватимемо її доти, доки це буде необхідно для боротьби України за свою незалежність”, – сказав Шольц.
Як повідомив французький телеканал BFMTV, підготовку поїздки вели в умовах найсуворішої секретності. Спеціальний пасажирський потяг чекав на європейських лідерів пізно ввечері в середу на вантажному вокзалі в польському Жешуві. Французький президент прибув туди після візиту до Румунії та Молдови. Після відправлення Еммануель Макрон, Олаф Шольц, Маріо Драгі провели двогодинну нараду. До столиці України склад із лідерами трьох країн ЄС прибув о 9.30 ранку.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].