Україна отримала $773 млн пільгового кредиту від Канади через рахунок МВФ – Мінфін

Україна отримала $773 млн пільгового кредиту від Канади через рахунок МВФ – Мінфін

Це перші кошти, які Україна отримала через механізм адміністративного рахунку МВФ

Що сталося. До українського держбюджету надійшли $773 млн пільгового кредиту від Канади на термін десять років під 1,69% річних.

Джерело. Про це повідомило Міністерство фінансів.

Деталі. «Це перші кошти, які Україна отримала через механізм адміністративного рахунку Міжнародного валютного фонду», – наголошується у пресрелізі відомства.

Міністр фінансів Сергій Марченко подякував уряду Канади та особисто віцепрем'єру – міністру фінансів Христі Фріланд за «непохитну підтримку України у боротьбі за нашу свободу», наголосивши на надважливій своєчасності підтримки.

Кошти буде скеровано до державного бюджету для фінансування пріоритетних видатків, зокрема на забезпечення першочергових соціальних та гуманітарних видатків, уточнив Мінфін.

Як повідомлялося, у квітні 2022 року МВФ ухвалив рішення про створення адміністративного рахунку для зарахування коштів у вигляді частини Спеціальних прав запозичень (СПЗ) від країн-донорів на користь України. Усі залучені кошти з використанням цього рахунку мають спрямовуватись на підтримку фінансової стабільності України у формі грантів або кредитів (позик).

Канада виділила ці кошти 9 червня. Директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва подякувала Канаді, зокрема за додаткове зобов'язання у розмірі 250 млн канадських доларів. «Ваша щедрість допоможе Україні з платіжним балансом та бюджетними потребами, а також допоможе стабілізувати економіку», – наголосила глава МВФ.

Бекграунд. Міністр фінансів України раніше прогнозував, що у червні міжнародна фінансова підтримка України збільшиться до $4,8 млрд із $1,5 млрд у травні.

На таке зростання розраховує також і Нацбанк країни, чиї міжнародні резерви у травні скоротилися приблизно на $2 млрд – до $25,1 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло