Україна, США, ЄС і ще низка країн вимагають визнати російські алмази «кривавими»
Росія активно виступає проти і блокує процес

Україна, ЄС, Австралія, Велика Британія, Канада та США вимагають заборонити торгівлю алмазами з державними компаніями у зв'язку з російським вторгненням в Україну, розширивши визначення так званого процесу Кімберлі (ПК) щодо «конфліктних алмазів» на алмази, які було видобуто в росії. Про це повідомляє Reuters.
Процес Кімберлі – затверджена ООН у 2003 році схема для запобігання надходженню на ринок так званих кривавих алмазів – алмазів, які видобуваються незаконно та йдуть на фінансування закупівлі зброї для повстанських угруповань у Західній Африці та їхніх союзників, що воюють проти законних урядів.
У листі до голови ПК представник України Андрій Ткаленко запропонував дві поправки до схеми: розширити визначення, включивши до нього державні суб'єкти, а також дозволити країнам, що приєдналися до процесу, більшістю голосів виключати країну, яка порушує суверенітет іншого члена організації.
Проект обговорювався 20 травня, але його зняли після заперечень з боку росії, Білорусі, Центральноафриканської Республіки, Киргизстану та Малі.
Представник росії в ПК заявив тоді, що ситуація в Україні ніяк не впливає на роботу організації та «абсолютно виходить за рамки» системи сертифікації.
Процес буде повторно розглянуто на зустрічі 20-24 червня у Ботсвані. Представник Ботсвани заявив, що на даний момент «ситуація тупикова».
США та Велика Британія вже запровадили санкції щодо російської компанії «Алроса», найбільшого у світі виробника необроблених алмазів, на частку якої минулого року припало близько 30% світового видобутку алмазів.
Нагадаємо, у квітні США запровадили санкції проти найбільшої алмазної компанії росії та суднобудівної корпорації.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].