Україна, США, ЄС і ще низка країн вимагають визнати російські алмази «кривавими»

Україна, США, ЄС і ще низка країн вимагають визнати російські алмази «кривавими»

Росія активно виступає проти і блокує процес

Україна, США, ЄС і ще низка країн вимагають визнати російські алмази «кривавими»
фото DR

Україна, ЄС, Австралія, Велика Британія, Канада та США вимагають заборонити торгівлю алмазами з державними компаніями у зв'язку з російським вторгненням в Україну, розширивши визначення так званого процесу Кімберлі (ПК) щодо «конфліктних алмазів» на алмази, які було видобуто в росії. Про це повідомляє Reuters.

Процес Кімберлі – затверджена ООН у 2003 році схема для запобігання надходженню на ринок так званих кривавих алмазів – алмазів, які видобуваються незаконно та йдуть на фінансування закупівлі зброї для повстанських угруповань у Західній Африці та їхніх союзників, що воюють проти законних урядів.

У листі до голови ПК представник України Андрій Ткаленко запропонував дві поправки до схеми: розширити визначення, включивши до нього державні суб'єкти, а також дозволити країнам, що приєдналися до процесу, більшістю голосів виключати країну, яка порушує суверенітет іншого члена організації.

Проект обговорювався 20 травня, але його зняли після заперечень з боку росії, Білорусі, Центральноафриканської Республіки, Киргизстану та Малі.

Представник росії в ПК заявив тоді, що ситуація в Україні ніяк не впливає на роботу організації та «абсолютно виходить за рамки» системи сертифікації.

Процес буде повторно розглянуто на зустрічі 20-24 червня у Ботсвані. Представник Ботсвани заявив, що на даний момент «ситуація тупикова».

США та Велика Британія вже запровадили санкції щодо російської компанії «Алроса», найбільшого у світі виробника необроблених алмазів, на частку якої минулого року припало близько 30% світового видобутку алмазів.

Нагадаємо, у квітні США запровадили санкції проти найбільшої алмазної компанії росії та суднобудівної корпорації.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло