Російська влада прогнозує обвал видобутку нафти у 2022 році

Російська влада прогнозує обвал видобутку нафти у 2022 році

Це може потягти за собою проблеми росії з ОПЕК

Російська влада прогнозує обвал видобутку нафти у 2022 році
фото Shutterstock

Віце-прем'єр та колишній міністр енергетики Олександр Новак фактично анонсував різке скорочення видобутку нафти у другій половині 2022 року, пише The Insider з посиланням на Telegram-канал MMI.

У ході одного зі своїх виступів Новак повідомив, що очікує на видобуток нафти в росії за підсумками 2022 року на рівні 500 млн тонн нафти, що, за розрахунками каналу, становить трохи більше 10 млн барелів на добу. 

Проте середній обсяг видобутку за попередні місяці перебував на рівні 10,6 млн барелів на добу, а поточний обсяг видобутку взагалі становить 10,8 млн барелів на добу.

Таким чином, щоб вийти на заявлені 500 млн тонн за підсумками 2022 року, видобуток повинен впасти більш ніж на мільйон барелів на добу – до 9,4 млн барелів.

«Оскільки початок другого півріччя ми зустрічаємо на рівні 10,8 млн барелів на добу, тобто, щоб було в середньому 9,4 млн, видобуток повинен буде опуститися ще нижче. З нинішніх 10.8 млн це нищівний обвал», – пишуть автори.

У лютому 2022 року росія видобувала нафту обсягом 11,06 млн барелів на добу, проте вже у квітні видобуток просів до 10 млн барелів. У травні Новак стверджував, що нового обвалу вже не станеться. 

«Я думаю, що набагато меншим буде зниження. У нас лише один місяць було зниження трохи більше мільйона барелів на добу, зараз вже нижче. Відповідно, я думаю, що далі буде відновлення. У нас минулого року було 524 млн тонн. Цього року може бути 480–500 млн тонн. Але усе може змінитися залежно від ситуації», – говорив віце-прем'єр до введення нафтового ембарго з боку ЄС.

Санкції ЄС щодо російської нафти б'ють по доходах бюджету, проте ціни на нафту згладжують негативний ефект. 

При цьому рівень видобутку нафти у росії критично важливий для підтримки угоди ОПЕК+; якщо росія не зможе підтримувати заявлений рівень видобутку, то члени картелю можуть перехопити квоти росії або взагалі вийти з угоди, про що раніше вже повідомлялося. 

Квота росії з видобутку нафти з травня 2022 року встановлена ​​на рівні 10,549 млн барелів на добу.

Як повідомлялося, ОПЕК розглядає можливість усунути росію від угоди з видобутку нафти.


Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло