ОПЕК розглядає можливість усунути росію від угоди з видобутку нафти

ОПЕК розглядає можливість усунути росію від угоди з видобутку нафти

Західні санкції почали позначатися на видобутку нафти росією

Этот материал также доступен на русском языке
ОПЕК розглядає можливість усунути росію від угоди з видобутку нафти
фото Shutterstock

Деякі країни-члени ОПЕК вивчають ідею призупинення участі росії в угоді з видобутку нафти, оскільки західні санкції та часткова європейська заборона починають підривати здатність москви видобувати більше нафти, інформує The Wall Street Journal.

Виключення росії з угоди та, як наслідок, перерозподіл квот дозволить іншим виробникам, включаючи Саудівську Аравію та ОАЕ, видобувати значно більше нафти, про що їх просять США та Євросоюз на тлі того, що вторгнення росії в Україну підняло ціни на нафту вище $100 за барель.

Росія, один із трьох найбільших виробників нафти у світі, минулого року домовилася з ОПЕК і дев'ятьма країнами, які не входять до ОПЕК, про щомісячне збільшення обсягів видобутку нафти, але тепер очікується, що її видобуток впаде на 8% цього року. Поки що неясно, чи росія погодиться на виключення її з угоди.

Хоча росія не є членом ОПЕК, з 2016 року вона координує видобуток нафти з групою, що входить до коаліції ОПЕК і ОПЕК+, яка контролює понад половину світового видобутку нафти, що дає Москві вплив на нафтовий ринок. Пакт серед членів називається Декларацією про співпрацю чи DoC.

За словами делегатів, тепер члени ОПЕК, у тому числі члени основної групи картелю, що займається видобутком нафти в Перській затоці, почали сперечатися про те, чи може Москва припинити участь у запланованому збільшенні видобутку. Видобуток у Росії впав з того часу, як путін почав війну в Україні, і, згідно з власними прогнозами росії, він падатиме і далі.

«Ми всі погодилися з тим, що технічно росія зараз не може ефективно брати участь у DoC», – сказав делегат ОПЕК.

13 членів ОПЕК і 10 виробників, які не входять в ОПЕК, в т.ч. росія, збираються зустрітися в четвер, щоб обговорити заплановане збільшення видобутку на 432 000 барелів на день.

США та європейські країни заявили, що цієї угоди недостатньо для стабілізації нафтового ринку під час вторгнення росії в Україну, але ОПЕК+ відмовилася збільшувати видобуток, дотримуючись плану, схваленого москвою.

У міненерго росії заявили, що не коментуватимуть ситуацію до зустрічі ОПЕК+ у четвер.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло