Росіянам на Шпіцбергені загрожує гуманітарна катастрофа через санкції
Через санкції ЄС росія втратила можливість відправляти продукти на архіпелаг

Посольство росії в Осло та голова підприємства “Арктикуголь” Олександр Веселов направили до МЗС Норвегії спільне звернення про можливу надзвичайну ситуацію з російськими шахтарями на Шпіцбергені. Зі змістом листів ознайомилися журналісти норвезького видання E24, на яке посилається @agentstvonews.
У зверненні йдеться про забезпечення продовольством селищ Баренцбург та Піраміда на Шпіцбергені. Тут живуть вахтовим методом близько 400 російських шахтарів тресту «Арктикуголь». Через санкції Євросоюзу росія втратила можливість відправляти продукти на архіпелаг.
Поки що дефіциту продовольства немає, заявили у генеральному консульстві росії у Баренцбурзі. Але може виникнути, якщо найближчим часом не вирішити проблему з доставкою продуктів до архіпелагу.
«Без регулярних поставок товарів неможлива нормальна робота російських поселень і життя людей в них», – зазначає посольство росії у своєму зверненні. Якщо буде зірвано підготовку до зимового сезону, то «буде створено загрозу гуманітарних та техногенних надзвичайних ситуацій», йдеться у листі Весєлова.
Норвегія приєдналася до санкцій Євросоюзу проти росії та закрила свій повітряний простір, сухопутний кордон та порти для транспортних компаній із росії. З 29 квітня норвезькі прикордонники зупиняють російські вантажівки на єдиному сухопутному переході між країнами.
Росія планувала доставити вантажі для Шпіцбергена по суші, до морського порту Тромсе, де перевантажити їх на судна до архіпелагу. Зараз, за даними «Арктикуголь», на кордоні зібралося близько 20 тонн вантажів, з них 7 тонн – продовольство.
Шпіцберген – найпівнічніша територія Норвегії, великий архіпелаг у Північному Льодовитому океані, чиє господарське освоєння регулюється міжнародним договором від 1920 року. Відповідно до договору, росія там займається видобутком вугілля.
Нагадаємо, Україна привітала рішення Литви про припинення транзиту російських товарів, в кремлі відреагували на дії Литви і назвали їх “ворожими”.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].