Обсяг експорту білорусі за рік упав на 42%, експорт до України та Великої Британії наближається до нуля

Обсяг експорту білорусі за рік упав на 42%, експорт до України та Великої Британії наближається до нуля

Білоруському режиму не вдалося перенаправити експортні потоки із Заходу та України до росії

Обсяг експорту білорусі за рік упав на 42%, експорт до України та Великої Британії наближається до нуля
Фото: rbc.ru

Що сталося. Минулого тижня Белстат вперше за 5 місяців опублікував статистику динаміки ВВП та розбивку динаміки зовнішньої торгівлі на динаміку фізичних обсягів і цін за квітень 2022 року.

Джерело. Про це повідомляє телеграм-канал «МотолькоПомоги».

Докладно. За словами представника Світлани Тихановської з економічних реформ Алеся Алехновича, свіжі дані показують тенденцію падіння ВВП Білорусі з +2,7% у січні до -8,6% у травні 2022 року, тобто -11,3% ВВП за 5 місяців.

«Це дуже стрімке падіння виробництва і, можливо, ще не дно. Крім того, свіжий індекс фізичних обсягів експорту підтверджує попередні прогнози нашої економічної команди, що потенціал падіння експорту у зв'язку зі зниженням експорту до країн, які запровадили санкції, втратою ринку України та рецесією у рф становить 40%», – зауважив Алехнович.

У квітні 2022 року фізичний обсяг експорту проти квітня 2021-го скоротився на 42,5%. Ще в січні різниця з минулим роком була на 1% меншою. Щодо падіння вартості експорту, то поки що проблем не спостерігається, оскільки середні експортні ціни у квітні зросли на 35%.

Окремо Алехнович зазначив, що у квітні білорусь практично перестала експортувати товари не лише в Україну, а й у Велику Британію. Експорт у США впав на 73,9%, а до ЄС –на 37,8%. Отже, зростання експорту до рф не дозволило компенсувати падіння експорту до інших країн.

З усього вищесказаного експерт робить такі висновки:

▪️ВВП Білорусі стрімко скорочується, і поки падіння виробництва ще не досягло дна.

▪️Санкції працюють! У квітні 2022 року фізичний обсяг експорту впав на 42,5% порівняно з квітнем 2021 року.

▪️Попри численні заяви, білоруському режиму не вдалося перенаправити експортні потоки із Заходу та України до росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло