У Білому домі помітили готовність Пекіну далі співпрацювати з росією

У Білому домі помітили готовність Пекіну далі співпрацювати з росією

Китай імпортував з росії рекордну кількість нафти, посприявши стану справ країни-агресорки

У Білому домі помітили готовність Пекіну далі співпрацювати з росією
Координатор з питань стратегічних комунікацій США Джон Кірбі
Фото: ua.news

Що сталося. Імпортувавши з росії рекордну кількість нафти, Китай продемонстрував готовність до продовження співпраці з країною-агресоркою.

Джерело. Про це заявив координатор із питань стратегічних комунікацій США Джон Кірбі.

Коментар. «Ми закликали Китай бути відповідальною силою і приєднатися до решти світу в засудженні того, що росія зробила в Україні, і в застосуванні санкцій проти рф», – нагадав Кірбі.

Він зауважив, що йдеться про ще один приклад того, як глобальна безпека насправді взаємопов’язана.

«Йдеться не лише про безпеку на європейському континенті. Це пов’язано. Те, що відбувається в Україні, – чудовий приклад, як це пов’язано з національною безпекою – з нашими інтересами національної безпеки, а також інтересами союзників і партнерів в Індо-Тихоокеанському регіоні», – додав Кірбі.

Бекграунд. Нагадаємо: росія в травні збільшила експорт нафти до Китаю до рекордних обсягів – на 55% проти 2021 року. Китай непомітно наростив закупівлі нафти в росії за вигідними цінами, заповнюючи вакуум, що утворився після того, як західні покупці відмовилися від бізнесу з росією через її вторгнення в Україну в лютому. Китайці вдалися до цього кроку через місяць після того, як спочатку скоротили постачання з росії, побоюючись запровадження санкцій проти своїх державних нафтових гігантів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло