Російські компанії перебираються із Швейцарії до ОАЕ для обходу санкцій на ринку сировини

Російські компанії перебираються із Швейцарії до ОАЕ для обходу санкцій на ринку сировини

Дубай може стати новим центром світової торгівлі сировинними товарами

Російські компанії перебираються із Швейцарії до ОАЕ для обходу санкцій на ринку сировини
Фото: stranier

Що сталося. Після запровадження Швейцарією низки санкцій проти рф російські бізнесмени почали шукати прихисток у Дубаю, щоб мати змогу обійти введені обмеження.

Джерело. Про це повідомляє Bloomberg.

Деталі. Упродовж років Швейцарія була центром посередників, які допомагали російським виробникам шукати покупців у всьому світі. Однак після запровадження низки санкцій російським підприємцям доводиться відкривати офіси в інших державах, зокрема в ОАЕ.

Так, три найбільших російських виробники нафти оцінюють Дубай як майданчик для торгових операцій. Декілька російських фірм уже відкрили офіси в ОАЕ.

Поступові санкції ускладнили торгівлю російських держкомпаній, зокрема для тих, які здійснюють експорт товарів з країни. Проблемою стали й неофіційні санкції – банки відкликали кредитні лінії, необхідні для фінансування угод. Припинили надавати свої послуги росіянам також судноплавні та страхові компанії.

Усе це дозволило Дубаю, який уникав санкцій проти рф, посилити конкуренцію зі Швейцарією, яка є центром світової торгівлі сировинними товарами.

Швейцарія запровадила обмеження, які забороняють до кінця 2022 року страховку та фінансування транспортування російської нафти до країн, які не входять до Євросоюзу. Якщо заборона буде ухвалена повністю, це ускладнить роботу з російською нафтою та додасть заборону на продаж і надання фінансових послуг щодо російського вугілля. Це сприятиме тому, що російські компанії переїжджатимуть зі Швейцарії в інші країни.

Минулого місяця керівництво російської компанії «Роснєфть» прилетіло в Дубаї, щоб вивчити ідею відкриття торгового підприємства. Також відкрити офіс у Дубаї намагається й компанія «Газпромнєфть» – третя за величиною компанія – виробник нафти у рф.

Компанія Litasco SA – торгово-збутовий підрозділ російського енергетичного гіганта «Лукойл» – планує перемістити частину російського персоналу з Женеви до Дубаю, сподіваючись, що країна ОАЕ стане новим центральним хабом компанії.

Минулого тижня, за даними джерел, у Дубаю відкрився офіс компанії Solaris Commodities, яка є трейдером російського зерна. Раніше офіс компанії розташовувався у Швейцарії.

І хоча європейські санкції не поширюються на сільськогосподарську продукцію, трейдеру стало важче отримати доступ до фінансування, оскільки швейцарські банки уникають постачання російських товарів, незалежно від того, чи будуть за це покарані штрафами.

Також через санкції виникли проблеми з фінансування сировинних трейдерів, оскільки кредитували бізнес російські банки. Зокрема «Сбєрбанк», який нещодавно потрапив під санкції ЄС, торік подвоїв обсяг свого бізнесу завдяки фінансуванню торгівлі сировинними товарами у Швейцарії. Тепер це буде неможливим.

Бекграунд. Між тим, на Середньому Сході лише Ізраїль та Лівія проголосували за виключення росії із Ради ООН з прав людини; тоді як правозахідні нафтові ОАЕ висловилися у нейтральному тоні (що, вочевидь, передбачає певні вигоди на  світовому нафтовому ринку).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло