США хочуть утилізувати свої протипіхотні міни через їх руйнівний вплив у війні росії проти України

США хочуть утилізувати свої протипіхотні міни через їх руйнівний вплив у війні росії проти України

Протипіхотні міни призводять лише до жертв і не вирішують жодних проблем, кажуть експерти

США хочуть утилізувати свої протипіхотні міни через їх руйнівний вплив у війні росії проти України
Associated Press

Адміністрація президента Джо Байдена оголосила, що вона обмежить використання протипіхотних мін американськими військовими, це наблизить політику Вашингтона до міжнародного договору про заборону цих смертоносних вибухових пристроїв, пише Голос Америки.

Рішення було прийнято за підсумками аналізу, який тривав понад рік.

Протипіхотні міни зариваються в землю або розкидаються по поверхні й можуть нести смертельну загрозу цивільному населенню ще довгий час після закінчення бойових дій.

Відповідно до нової політики, США обмежать використання таких мін при наданні військової допомоги Південній Кореї у захисті від потенційного вторгнення Північної Кореї.

Таким чином, США не повністю відповідатимуть вимогам Оттавської конвенції – договору 1997 року про ліквідацію протипіхотних мін.

Оголошення з'явилося на тлі застосування таких мін росією під час її вторгнення в Україну.

«Світ знову став свідком руйнівних наслідків, до яких можуть призвести протипіхотні міни, в контексті жорстокої війни росії в Україні, де застосування росією цих та інших боєприпасів завдало великої шкоди цивільному населенню та цивільним об'єктам», – заявила представник Ради національної безпеки США Адрієн Уотсон.

США мають арсенал з 3 млн протипіхотних мін. Відповідно до нової політики, міни, які не потрібні для захисту Південної Кореї, будуть знищені. Пентагон поки що не відповів на запитання, чи будуть якісь міни списуватися.

Росія, як і США, не є учасницею конвенції. Раніше правозахисна організація Human Rights Watch заявила, що вона задокументувала застосування мін москвою в ході вторгнення в Україну.

Посол Колумбії при установах ООН у Женеві Алісія Аранго Олмос, яка очолює глобальну кампанію проти використання протипіхотних мін, закликала росію припинити їхнє застосування.

«Протипіхотні міни призводять лише до жертв, вони не вирішують жодних проблем», – заявила вона у квітні.

Її офіс привітав заяву США.

«Ми вітаємо це своєчасне рішення і дякуємо Сполученим Штатам за відданість принципам Оттавської конвенції», – йдеться у твіті її офісу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло