Microsoft: російські хакери атакували кілька десятків країн, які є союзниками України

Microsoft: російські хакери атакували кілька десятків країн, які є союзниками України

Щонайменше в 42 країнах вони здійснювали спроби кібератак з лютого

Microsoft: російські хакери атакували кілька десятків країн, які є союзниками України
фото DR

За словами представників американського техногіганта Microsoft, останнім часом російськими урядовими хакерами було проведено численні операції з кібершпигунства, спрямовані проти країн, які є союзниками України, пише Sky News.

«Кібераспекти нинішньої війни виходять далеко за межі України і відображають унікальну природу кіберпростору», – сказав у звіті президент Microsoft Бред Сміт.

Дослідники простежили з лютого серію кібератак на українські організації за допомогою російських хакерських груп, що підтримуються державою, а також виявили, що 128 організацій у 42-х країнах за межами України стали мішенню тих же груп.

Багато з цих недавніх спроб кібератак були спрямовані проти Сполучених Штатів, але деякі з них були спрямовані проти держав-членів НАТО, включаючи організації в Польщі, Латвії, Литві, Данії та Норвегії, а також Фінляндії та Швеції, які зголосилися приєднатися до НАТО.

За даними Microsoft, американські організації були головною мішенню російських хакерських атак за межами України, але російський хакерський удар торкнувся 42 країн і цілої низки секторів, які можуть мати цінну інформацію, пов'язану з війною, від урядів до аналітичних центрів та гуманітарних спільнот.
За даними Microsoft, ці спроби злому успішно долали захист у 29% випадків. З цих успішних зламів чверть призвела до крадіжки даних із мереж.
Але виміряти «успіх» російського кібершпигунства складно, і Microsoft заявила, що не має повного уявлення про зло, тому що деякі клієнти зберігали дані у своїх власних системах, а не в інфраструктурі хмарних обчислень Microsoft.

Посольство росії у Вашингтоні не відповіло на запит про коментар.

Нагадаємо, представник Google, виступаючи в ООН стосовно руйнівного впливу ворожої пропаганди, заявив, що Україна – це кришталева куля, що віщує проблеми в інших країнах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло