Вчительку з Криму, яка в розмові з учнями засудила війну росії, оштрафували, звільнили і влаштували травлю

Вчительку з Криму, яка в розмові з учнями засудила війну росії, оштрафували, звільнили і влаштували травлю

Батьки учнів написали заяву в поліцію

Вчительку з Криму, яка в розмові з учнями засудила війну росії, оштрафували, звільнили і влаштували травлю
https://t.me/graty_me/4937

Джанкойський міський суд оштрафував вчительку Сусанну Безазієву на 30 000 рублів за статтею про «дискредитацію Збройних сил РФ», повідомляє The Insider з посиланням на видання «Грати». 

Кілька днів тому Безазієва в розмові з учнями засудила війну в Україні. Вчительку змусили написати заяву про звільнення. 

Безазієва розповіла «Гратам», що почула під час перерви розмову двох учениць про фашизм та нацизм. Вона втрутилася і сказала: «Дівчата, а ви знаєте, що таке фашизм і нацизм? На території України громадяни просто захищають свої будинки, виборюють свою свободу, незалежність».

Через два дні Безазієву викликали до директорки, яка стверджувала, що вчителька «коментувала літеру Z на футболці однієї з учениць». 

«Мені казали: «Сусанна Расимівна, не давайте розголосу даній ситуації, відсидіться, буде все нормально, все добре, підете далі працювати», що «ці судові процеси ні до чого», бо, за словами колег, рішенням може бути така стаття, що надалі я взагалі не зможу працювати за фахом, не зможу влаштуватися і жодна школа не візьме мене», – розповіла вчителька «Гратам».

Пізніше вчительці повідомили, що батьки школярів вимагають її звільнити, «збираються йти до поліції та ФСБ», а наступного дня до школи прийшла поліція – батьки учнів написали на Безазієву заяву. З відділку після того, як вчителька відмовилася давати пояснення, пославшись на 51-шу статтю Конституції РФ, її відпустили зі словами «чекайте».

«Зненацька для себе я стала відомою. Вчора про мене з'явилися публікації у групах «Ми з Джанкоя», «Типовий Джанкой», у багатьох інших пабліках в інтернеті – мабуть, мого звільнення їм здалося недостатньо. Натомість багато слів підтримки отримую від інших батьків, від дітей на перервах – і це зараз дає мені сили пережити цю історію», – сказала Безазієва в коментарі виданню.

З початку війни в Україні вчителі російських шкіл, які висловлюються проти війни, неодноразово зазнавали тиску. Наприклад, на викладачку з Пензи Ірину Ген порушили кримінальну справу щодо поширення «фейків» про російську армію після того, як вона виступила з антивоєнною промовою перед учнями.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло