Парламент Болгарії відправив у відставку прозахідний уряд країни

Парламент Болгарії відправив у відставку прозахідний уряд країни

Новий уряд може бути значно більш дружнім до росії

Парламент Болгарії відправив у відставку прозахідний уряд країни
фото DR

Парламент Болгарії виніс вотум недовіри уряду на чолі з прем'єр-міністром Кірілом Пєтковим, який обіцяв боротися з корупцією і зайняв надзвичайно жорстку позицію щодо росії.

Опозиційні законодавці змістили уряд, який прийшов до влади шість місяців тому, 123 голосами «за» і 116 «проти».

Це сталося після того, як правляча коаліція втратила більшість у суперечках про бюджетні витрати та про те, чи має Болгарія заблокувати вступ Північної Македонії до ЄС.

Опозиція звинуватила уряд у нездатності реалізувати фіскальну та економічну політику для зниження інфляції у найбіднішій державі ЄС.

Тепер, можливо, Болгарію чекають четверті загальні вибори з квітня 2021 року, що ставить під загрозу мільйони євро з фондів відновлення ЄС та плани щодо переходу на євро у 2024 році.

Прем'єр-міністр Пєтков, 42-річний випускник Гарварда, зайняв рішучу проєвропейську та пронатівську позицію після російського вторгнення в Україну, що є незвичайною позицією для країни, традиційно дружньої москві.

У лютому Пєтков звільнив міністра оборони за відмову назвати російське вторгнення війною, підтримав санкції ЄС проти москви і погодився ремонтувати важку військову техніку України, але не посилав Києву зброю.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Болгарії заявив, що президенту росії путіну слід остерігатися використовувати російський газ в якості зброї.

«Він має бути обережним, коли використовує газ як зброю, тому що він назавжди втрачає клієнтів», – сказав Пєтков.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло