«Ми будемо поряд з вами»: лідери ЄС – про рішення надати статус кандидата Україні

«Ми будемо поряд з вами»: лідери ЄС – про рішення надати статус кандидата Україні

Фон дер Ляєн вірить, що Україна «рухатиметься швидко»

«Ми будемо поряд з вами»:  лідери ЄС – про рішення надати статус кандидата Україні
Мітинг перед будівлею Євроради
фото АР

Європейські лідери «негайно» відреагували на рішення Ради Європи надати Україні та Молдові статус кандидатів на вступ до Євросоюзу, передає CNN.

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн написала у Твіттері: «Дуже рада, що лідери схвалили наші пропозиції. Україні, Молдові та Грузії є над чим попрацювати, перш ніж перейти до наступного етапу процесу. Я знаю, що вони рухатимуться швидко. Вони знають, наскільки це важливо для їхньої демократії, їхньої економіки та їхніх громадян».

«Це рішення зміцнює всіх нас. Воно зміцнює Україну, Молдову та Грузію перед російським імперіалізмом. І це зміцнює ЄС. Тому що це ще раз показує світові, що ми єдині і сильні перед зовнішніми загрозами», – додала вона.

Президент Європарламенту Роберта Метсола сказала: «На правильній стороні історії. Вітаю мешканців України та Молдови. Сьогодні ми дали надію. За волю, за демократію, за наше майбутнє. Це момент Європи», – додала вона.

Глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель сказав, що це рішення «ознаменувало початок довгого шляху, яким ми будемо йти разом», і сказав, що «Україна переможе. Європа переможе».

«Український народ належить до європейської родини. Майбутнє України – з ЄС», – додав він.

Тим часом прем'єр-міністр Латвії Криш'яніс Каріньш заявив: «Сьогодні Єврокомісія ухвалила історичне рішення про надання Україні та Молдові статусу держав-кандидатів у ЄС. Це наступний крок у їхній європейській мрії. Ми будемо поряд з вами в подальшому процесі європейської інтеграції, підтримуючи та ділячись нашим досвідом».

Президент Литви Гітанас Науседа назвав це «великою перемогою для України та для Європейського Союзу» та «дуже важливим та своєчасним рішенням».

А президент Румунії Клаус Йоханніс назвав це «історичним досягненням» та рішенням, яке «несе надію та віру в майбутнє ЄС для народів цих країн та велику відповідальність для їхніх лідерів».

Нагадаємо, екс-глава українського МЗС Павло Клімкін розповів, що Україні при найшвидшому розвитку подій знадобиться близько 10 років на вступ до Євросоюзу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло