Клімкін: «Україні при найшвидшому розвитку подій знадобиться близько 10 років на вступ до Євросоюзу»

Клімкін: «Україні при найшвидшому розвитку подій знадобиться близько 10 років на вступ до Євросоюзу»

Жодних «геополітичних знижок» Україні робити не будуть, виконувати доведеться всі критерії

Клімкін: «Україні при найшвидшому розвитку подій знадобиться близько 10 років на вступ до Євросоюзу»
фото Shutterstock

Якщо Україна докладе максимум зусиль і зосередженості при виконання вимог Євросоюзу для вступу в блок, їй знадобиться близько 10 років для цього. Про це заявив екс-міністр МЗС України Павло Клімкін в ефірі Радіо НВ.

“Надавши Україні статус кандидата, Європейський союз показав, що більше не боїться всіх цих російських погроз. Ми ж пам'ятаємо 2013-й рік, як путін запресував в асфальт Януковича з непідписанням угоди про асоціацію з ЄС, як почався Євромайдан. Врешті-решт, в Європейському союзі зрозуміли: якщо війна вже йде, то можна не боятися”, – сказав він.

На питання про те, скільки часу знадобиться Україні, щоб вступити в європейський блок, Клімкін, посилаючись на власні джерела в дипломатичних колах, припустив, що процес займе “не рік і не два”.

“Далі починається те, що на брюссельському жаргоні називається “спрінт”. Країни ЄС будуть дивитися на нас під мікроскопом, що потрібно Україні, щоб досягти критеріїв членства. Нагадаю, вони дуже прості: це стала демократія, стале верховенство права і здатність виконувати зобов'язання, які витікають із членства в Євросоюзі. 

Це фактично означає прийняття всього масиву законодавства ЄС – не в один день і не в один рік”, – пояснив він.
До кінця року такий аналіз українських реалій буде готовий, там буде все описано, зроблено “діагноз”, і на його основі буде ясно, як далі рухатися, сказав дипломат.

“Так, до нас будуть ставитися окремо, як до воюючої країни, яка знаходиться в особливому стані. До того ж ми країна із пострадянського простору. Підхід буде окремий, і він зараз в Єврокомісії розробляється. Але ніяких “геополітичних знижок” на виконання вимог Євросоюзу у нас не буде. Допомоги буде більше, фонди будуть відкриватися швидше”, – зазначив Клімкін.

“Я вважаю, що якщо ми будемо діяти максимально зосереджено, якщо ми “стрибнемо вище себе”, а ми це можемо зробити, і якщо Євросоюз буде допомагати нам як країні, яка зараз веде війну з росією, то я вважаю, що “вступити в ЄС можна швидше, як за 10 років. Це вважається дуже амбітною метою.

Якщо ви це запитаєте в Парижі, в Гаазі, в Берліні – вони там хапаються за голову, але насправді з моїх розмов дійсно я бачу можливість за максимального зосередження наших зусиль це зробити. Чесно скажемо: це не можна зробити за рік чи півтора чи за два, оскільки я чув таку думку: що давайте виконаємо кілька пунктів, потім нас візьмуть, а ми пізніше доробимо все інше. Так воно не працює. В Європейському Союзі не пройдуть відмовки на зразок “тут у нас труднощі, тут у нас проблеми”. Там або виконав, або не виконав”, – наголосив він.

Нагадаємо, сьогодні, 23 червня, Європейська рада надала Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Такий же статус надали Молдові.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло