Європарламент схвалив заповнення європейських газосховищ на 80% до листопада

Європарламент схвалив заповнення європейських газосховищ на 80% до листопада

Із серпня стануть можливими спільні закупівлі газу відразу кількома країнами ЄС

Європарламент схвалив заповнення європейських газосховищ на 80% до листопада
Ілюстративне фото

Що сталося. Європейський парламент схвалив заповнити газосховища Євросоюзу щонайменше на 80% рівня зберігання до 1 листопада.

Джерело. Про це повідомляє «Інтерфакс» із посиланням на новий енергетичний регламент ЄС.

Деталі. Наступною метою стане 90% заповнення газосховищ, що захистить європейців від можливих перебоїв із постачанням.

«Усі оператори сховищ мають пройти нову обов'язкову сертифікацію, щоб уникнути ризиків втручання ззовні. Оператори, які не пройшли цієї сертифікації, повинні будуть відмовитися від права власності або контролю над газосховищами ЄС», – йдеться в тексті.

Із серпня стануть можливими спільні закупівлі газу країнами ЄС. У них зможуть брати участь від двох і більше держав – членів ЄС за принципом добровільності.

Країни з великими обсягами газосховищ будуть зобов'язані мати в них щонайменше 35% власного споживання. Країнам, які не мають сховищ, необхідно буде укласти угоди з іншими членами ЄС для зберігання необхідних їм обсягів.

Бекграунд. Раніше Москва призупинила поставки газу до Польщі, Нідерландів та інших країн, які відмовилися платити за газ в рублях. Водночас у червні «Газпром» майже вдвічі зменшив постачання газу до Європи.

У цілому ЄС очікує, що попит на газ у Європі впаде на 30% до 2030 року. Скорочення споживання планується досягти завдяки енергоощадженню та збільшенню потужностей відновлюваної енергетики.

Крім того, Брюссель уклав з Норвегією нову угоду про нарощування поставок газу зі сподіванням, що це принесе на європейський ринок близько 100 ТВт*год додаткової енергії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло