Джонсон заявив про готовність Британії допомогти з розмінуванням південного узбережжя України

Джонсон заявив про готовність Британії допомогти з розмінуванням південного узбережжя України

Також у Великій Британії розглядають можливість надання страховки суднам для перевезення зерна

Джонсон заявив про готовність Британії допомогти з розмінуванням південного узбережжя України
Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон та президент України Володимир Зеленський
Фото: REUTERS

Що сталося. Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що його країна готова допомогти з розмінуванням південного узбережжя України та розглядає можливість надання страховки суднам для перевезення тонн зерна, що застрягли в Україні.

Джерело. Про це повідомляє Reuters.

Деталі. «Треба зробити велику роботу. Ми працюємо з турками та іншими європейськими друзями і союзниками, щоб побачити, що ми можемо зробити», – сказав Джонсон під час візиту до Руанди на саміт Співдружності.

Він наголосив, що найперше, що Велика Британія може запропонувати,коли йдеться про морське страхування, це значний досвід у переміщенні товарів через спірні райони моря.

На запитання, чи готова Велика Британія допомогти Україні розмінувати цей район, Джонсон сказав: «Так, я не хочу вдаватися до технічних чи військових подробиць, але ви можете зрозуміти це з того, що ми вже зробили, поставивши обладнання українцям для самозахисту, і ми, безумовно, обговорюємо з ними технічні дії для того, щоб допомогти розмінувати Одесу».

Reuters зазначає, що будь-яка операція з розмінування стане найбільшою спробою з часів ірано-іракської війни 1980-х років, а будь-який проєкт із розмінування території України триватиме кілька місяців.

Бекграунд. Міністр МЗС Британії заявила, що «питання блокади українського зерна має бути вирішене наступного місяця перед новим урожаєм». 

Зі свого боку Туреччина, як ми писали, пообіцяла створити «зони безпеки» для українського зерна за межами українських вод.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло