Туреччина пообіцяла створити «зони безпеки» для українського зерна за межами українських вод

Туреччина пообіцяла створити «зони безпеки» для українського зерна за межами українських вод

Глава МЗС Туреччини запевнив, що його країна не допустить незаконної торгівлі українським зерном

Этот материал также доступен на русском языке
Туреччина пообіцяла створити 	«зони безпеки» для українського зерна за межами українських вод
Фото: biz.censor.net

Що сталося. Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що у разі досягнення домовленостей між Україною та росією щодо «зернової проблеми» буде створена «зона безпеки» за межами українських вод.

Джерело. Про це повідомляє агенція «Анадолу».

Деталі. Голова МЗС Туреччини запевнив, що кожен вантаж зерна буде відстежуватись на предмет його походження.

«Туреччина не допустить незаконної торгівлі українським зерном чи будь-якою іншою продукцією, з боку будь-якої країни, у тому числі росії. Ми також і самі не приймемо ці товари. Рішуча позиція Туреччини та її державних структур з цього питання незмінна», – заявив дипломат.

Бекграунд. Нагадаємо: за підсумками переговорів між військовими делегаціями Туреччини й рф прийняте рішення про проведення чотиристоронньої зустрічі (Туреччина, росія, Україна та ООН) для обговорення теми виведення суден із зерном із портів України. Чотиристороння зустріч у разі згоди всіх сторін може пройти найближчими тижнями в Туреччині.

За кілька годин після закінчення тривалих переговорів турецьке суховантажне судно Azov Concord залишило один із портів України. Azov Concord стало першим іноземним судном, яке вийшло з українського порту Маріуполь, підконтрольного російській армії та сепаратистам.

Крім того, автор блогу Bosphorus Observer Йорук Ішик вчора повідомив, що російські торгові судна «Михайло Ненашев», «Федор» та «Ніколай» помічені в Туреччині, коли вони, ймовірно, перевозили в порти країни «незаконно привласнені товари з окупованої України». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло