В екснардепа Горбатова виявили колекцію на понад 6000 артефактів, викрадених з музеїв Криму

В екснардепа Горбатова виявили колекцію на понад 6000 артефактів, викрадених з музеїв Криму

Серед артефактів – скіфські мечі Акінак, кольчуга ХІІ сторіччя, шоломи епохи еллінізму та посуд Трипільської культури

В екснардепа Горбатова виявили колекцію на понад 6000 артефактів, викрадених з музеїв Криму
Фото: ДБР

Що сталося. Правоохоронці викрили на фінансуванні терористів «ДНР» колишнього народного депутата Валерія Горбатова, який на початку 2000-х років очолював Раду Міністрів АР Крим. У нього знайшли понад 6000 артефактів та експонатів, викрадених з музеїв АР Крим та куплених у «чорних археологів».

Джерело. Про це повідомляє пресслужба Державного бюро розслідувань (ДБР).

Деталі. Під час обшуків у одному з офісних приміщень Горбатова в Києві слідчі вилучили скіфські мечі Акінакі, ножі, кольчугу ХІІ сторіччя, шоломи епохи еллінізму, посуд Трипільської культури, старовинну книгу «Саркофаги Галії», яка була експонатом Руського археологічного музею Константинополю, а потім частиною бібліотеки Херсонеського музею в тимчасово окупованій АР Крим.

Також вилучили колекцію з понад 2500 монет, яка географічно належить до Південного Причорномор'я часів Скіфського та Боспорських царств, міста-держави Ольвії. 

Частина колекції знаходилась у попередньо підготовлених «таємних кімнатах» офісних приміщень.

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова оцінила вартість вилученого у декілька мільйонів доларів. Колекцію планують передати до музейного фонду України.

За оперативними даними, колишній депутат втік з Києва на окуповані території напередодні повномасштабної російської агресії.

Горбатов має безпосереднє відношення до діяльності «Горлівської паперової фабрики» та ТОВ «Благодійний Союз», що здійснюють діяльність на тимчасово окупованій території України й, відповідно, сплачують там податки, чим, фактично, фінансують незаконні збройні терористичні угруповання.

Фірми, афільовані з Горбатовим, діють і в тимчасово окупованому Криму. Для того, аби не «світитися» особисто, бізнес Горбатова на окупованій частині України зареєстрований на його сина, племінника та інших довірених осіб.

Бекграунд. Міжнародна група вчених та експертів із цифрових технологій, що відстежують крадіжки, наголосила, що росія навмисно вивозить з України певні картини та прикраси. Скіфське золото, на крадіжках якого зосереджені росіяни, могло стати метою посягання як через його вартість, так і культурне значення. 

Президент США Джо Байден раніше заявив, що путін вдерся до України, щоб знищити українську культуру, адже вважає, що її просто не існує.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло