«Видобував пісок та щебінь і фінансував війну»: СБУ заарештувала активи бізнесмена на суму $34 млн

«Видобував пісок та щебінь і фінансував війну»: СБУ заарештувала активи бізнесмена на суму $34 млн

Ним може бути бенефіціар групи компаній «Юнігран» Ігор Наумець

«Видобував пісок та щебінь і фінансував війну»: СБУ заарештувала активи бізнесмена на суму $34 млн
фото Shutterstock

Що сталося. Служба безпеки України заарештувала особисте майно російського олігарха, активи підконтрольних йому підприємств і «незаконно видобуті ними корисні копалини» на загальну суму понад 1 млрд гривень, або $34 млн.

Джерело. СБУ, «Обозреватель», The Insider

Деталі. У повідомленні служби безпеки не вказано ім'я підприємця, але «Обозреватель» із посиланням на свої джерела стверджує, що ним може бути бенефіціар гірничодобувної групи компаній «Юнігран», український бізнесмен Ігор Наумець. За даними «Стопкору», у нього давно є російський паспорт.

«Свої мільйонні прибутки компанія направляла на фінансування повномасштабної агресії росії, а також на матеріальне забезпечення окупаційних адміністрацій у Криму та на сході України», – йдеться в повідомленні СБУ.

За даними спецслужби, підприємець «організував незаконний бізнес у Київській та Житомирській областях», де його комерційні структури у великих масштабах видобували пісок та щебень «без сплати податків до держбюджету України в особливо великих розмірах».

ТОВ «Юнігран», засновником та бенефіціаром якої є кіпрський офшор Westgrinite Holdings Limited Наумця, дійсно зареєстроване у Житомирській області та доставляє щебінь та пісок з Малина, Пеневичів, Коростені та Києва.

За даними слідства, підприємець також започаткував «російську компанію» разом із так званим «міністром днр».

Кіпрський офшор, на який зареєстровано компанію «Юнігран», за даними розслідувачів, спочатку було зареєстровано на Сергія Наумця – або родича, або однофамільця бізнесмена.

Журналісти впевнені, що це той самий Сергій Наумець, який до кінця 2021 року вважався міністром будівництва та ЖКГ у «днр». 

У 2018 році офшор був переоформлений із Сергія Наумця на Ігоря Наумця.

«Наразі триває системна робота щодо притягнення до відповідальності організаторів та учасників цієї злочинної діяльності», – пишуть у СБУ.

Також по темі. Нагадаємо: СБУ викрила російську агентурну мережу в Україні, до якої входив народний депутат Андрій Деркач. Ця мережа мала допомагати окупантам захопити Україну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло