Україна бойкотує олімпійський турнір із дзюдо в Монголії

Україна бойкотує олімпійський турнір із дзюдо в Монголії

Своєю мовчанкою російські і білоруські спортсмени підтримують війну, заявила українська команда

Україна бойкотує олімпійський турнір із дзюдо в Монголії
https://ukrainejudo.com/

Що сталося. Федерація дзюдо України почала бойкотувати міжнародні змагання із дзюдо через те, що російських спортсменів допущено до цих змагань.

Джерело: Sky News

Деталі. Кваліфікація до Олімпіади розпочалася в п'ятницю на турнірі в Монголії. Російським спортсменам заборонили брати участь у більшості олімпійських видів спорту, але дзюдо – один із небагатьох, у яких вони можуть брати участь.

Їхня участь суперечить рекомендаціям Міжнародного олімпійського комітету (МОК), який раніше заявив, що спортсмени з росії та білорусі мають бути виключені з олімпійських видів спорту.

Це перше змагання, яке зараховується для кваліфікації на Олімпійські ігри, що пройдуть у Парижі 2024 року, але Україна на знак протесту бойкотує турнір.

Пряма мова. «Кожен, хто хоч трохи стежить за світовим спортом, розуміє, що російські спортсмени є ключовою частиною агресивної пропагандистської політики цієї країни», – написав президент Федерації дзюдо України Михайло Кошляк у відкритому листі.

«Говорячи про росію та спорт, у жодному разі не можна говорити, що «спорт поза політикою».

«Мовчання російських і білоруських спортсменів та тренерів підтримує війну проти України та вбиває тисячі українських громадян», – наголосив він.

Бекграунд. Нагадаємо, російського гімнаста дискваліфікували за демонстрацію «Z».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло