Верховна Рада ухвалила закон, через який перелік товарів критичного імпорту скасують

Верховна Рада ухвалила закон, через який перелік товарів критичного імпорту скасують

У Законі йдеться про відновлення оподаткування для товарів, що ввозяться платниками єдиного податку першої, другої та третьої груп

Верховна Рада ухвалила закон, через який перелік товарів критичного імпорту скасують
Фото: Pexels

Що сталося. Прийняття Закону № 7418 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо перегляду окремих пільг з оподаткування», що набуває чинності з 1 липня, створює підстави для скасування Переліку товарів критичного імпорту, який діє з початку російського вторгнення.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба Національного банку України.

Деталі. З початком війни НБУ ухвалив рішення про обмеження валютних платежів за кордон та дозволив оплати лише за переліком критичного імпорту.

Список товарів критичного імпорту переглядався в бік збільшення 18 разів, оскільки цього потребував український бізнес, який відновлював виробництво. Практично всі зміни до постанови про критичний імпорт були зроблені на підставі звернень українських компаній. Сьогодні список товарів критичного імпорту містить близько 90% від усіх товарних категорій.

Міністерка економіки Юлія Свириденко зазначила, що ухвалення парламентом законопроекту № 7418 дає змогу застосувати альтернативний механізм балансування відпливу та припливу валюти до держави за рахунок стягнення мит і податків на імпорт.

«Йдеться про відновлення оподаткування для товарів, що ввозяться платниками єдиного податку першої, другої та третьої груп, для підприємств, що не сплачують ввізне мито, а також для автомобілів, що ввозяться громадянами. Після цього програма критичного імпорту може бути завершеною. Після того, як Нацбанк усуне обмеження на купівлю та переказ іноземної валюти за кордон для купівлі товарів критичного імпорту, уряд, зі свого боку, скасує постанову про перелік товарів критичного імпорту»,  – сказала Свириденко.

У Мінекономіки заявляють, що відновлення мит та податків на імпорт товарів та послуг є важливим кроком на шляху до повернення здатності валютного ринку до самобалансування. Зокрема, це підтримає подальше відновлення виробництва в Україні та дасть змогу обмежити темпи зростання імпорту, що тисне на валютний ринок і на міжнародні резерви України.

За оцінками міністерства, щомісячні надходження до дохідної частини державного бюджету збільшаться на 3,5 млрд грн, що сприятиме зменшенню обсягів фінансування дефіциту бюджету з боку Національного банку а, відповідно – зниженню девальваційного тиску.

Однак у НБУ кажуть, що вважають за доцільне зберегти обмеження на купівлю валюти та транскордонні перекази для імпорту послуг.

Бекграунд. Нагадаємо, що 21 червня Верховна Рада проголосувала за повернення мита та податку на додану вартість на імпортні товари та розмитнення авто.

Раніше Mind писав, яких податкових змін прагне бізнес і що у відповідь на це пропонують депутати.

Також Mind розповідав, які податкові пільги пропонує скасувати Кабмін і як це може позначитися на бізнесі та громадянах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло