Сейм Литви офіційно заборонив імпорт російського газу

Сейм Литви офіційно заборонив імпорт російського газу

Винятком є транзит до Калінінградської області, де забезпечують транспортування лише необхідної для транзиту кількості газу

Этот материал также доступен на русском языке
Сейм Литви офіційно заборонив імпорт російського газу
Фото: ozodi.org

Що сталося. Литва заборонила імпорт російського природного газу в країну, за винятком його транзиту до Калінінградської області. 

Джерело. Про це повідомляє BNS.

Деталі. У вівторок сейм ухвалив відповідні зміни до Закону про природний газ: «за» проголосували 123 депутати, двоє утрималися. 

Згідно зі змінами до закону, газотранспортна система країни та термінал скрапленого природного газу (СПГ) компанії Klaipedos nafta будуть доступні лише постачальникам з країн, які не становлять загрози національній безпеці Литви, за винятком постачальників, які транспортують газ транзитом до Калінінграда.

Міністр енергетики Дайнюс Крейвис заявив, що це забезпечить національну та енергетичну безпеку Литви, надійне та безперебійне постачання газу литовським споживачам, а також можливість приймати на терміналі СПГ максимальну кількість великогабаритних вантажів СПГ. 

Зазначається, що на початку березня Klaipedos nafta призупинила приймання вантажів від російського «НОВАТЕКу» після того, як Євросоюз запровадив санкції проти російського олігарха Геннадія Тимченка.

Крім того, з квітня Литва повністю відмовилася від постачань російського газу трубопроводом.

Наразі російський газ продовжує транспортуватися транзитом через Литву до Калінінграда, але в іншому технічному режимі, ніж зазвичай, забезпечуючи транспортування лише необхідної для транзиту кількості газу. 

Бекграунд. Нагадаємо, що росія щодня недоотримує від продажу нафти та газу 220 млн євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло