Українські компанії щомісяця виробляють для ЗСУ сотні військових БПЛА: це 20% від запиту Генштабу

Українські компанії щомісяця виробляють для ЗСУ сотні військових БПЛА: це 20% від запиту Генштабу

Також щотижня нашим військовим поставляється близько 300 цивільних дронів

Українські компанії щомісяця виробляють для ЗСУ сотні військових БПЛА: це 20% від запиту Генштабу
Безпілотник «Лелека-100»
Фото: wikipedia.org

Що сталося. Українські підприємства, що працюють у сфері робототехніки для оборони, за місяць сотнями виробляють та поставляють до ЗСУ ударні та розвідувальні БПЛА.

Джерело. Про це розказав співзасновник DroneUA Валерій Яковенко в інтерв'ю Mind: «Незабаром Україна стане Меккою виробництва безпілотників».

Коментар. «Враховуючи щорічне зростання, зараз кількість ударних та розвідувальних дронів обчислюється сотнями на місяць, якщо не тисячами», – повідомив Яковенко.

Він зазначив, що наразі потенціал й людський ресурс дають можливість виробляти таке обладнання системно та чи не найбільше у світі – за умови вибудуваних логістичних поставок.

За його словами, щотижня нашим військовим поставляється також близько 300 дронів, які зазвичай завозять волонтери з інших країн. Більшість з них – невеликі цивільні безпілотники для фото та відеозйомки. Іноді потрапляє й професійне обладнання.

Цивільні дрони використовуються не тільки для повітряної розвідки, наведення та коригування вогню, а й для документування військових злочинів, пошуку міток, які встановлені диверсантами, проведення пошуково-рятувальних операцій тощо.

Яковенко підкреслив, що ці поставки задовольняють десь 15–20% від запиту Генштабу Міноборони.

«ЗСУ потребують набагато більше дронів: таке обладнання – розхідний матеріал, воно б'ється, ламається, зникає через дію РЕБ. І це проблема», – сказав співзасновник DroneUA.

Бекграунд. Між тим, нещодавно стало відомо, що план адміністрації Байдена з продажу Україні чотирьох великих бойових безпілотників був припинений через побоювання, що їхнє складне обладнання для спостереження може потрапити до рук ворога.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло