Країни НАТО схвалили нову стратегічну концепцію альянсу, проголосивши росію головною загрозою безпеці

Країни НАТО схвалили нову стратегічну концепцію альянсу, проголосивши росію головною загрозою безпеці

Також альянс схвалив рішення запросити Фінляндію та Швецію стати членами НАТО

Этот материал также доступен на русском языке
Країни НАТО схвалили нову стратегічну концепцію альянсу, проголосивши росію головною загрозою безпеці
Фото: ua.news

Що сталося. Саміт НАТО ухвалив нову стратегічну концепцію до 2030 року. росія в документі оголошена «найсерйознішою і найпрямішою загрозою» безпеці НАТО

Джерело. Про це свідчить повідомлення на сайті альянсу.

Деталі. «Росія є найбільш серйозною і безпосередньою загрозою безпеці союзників, а також миру та стабільності в євроатлантичному регіоні», – йдеться в тексті ухваленої концепції НАТО на наступне десятиріччя.

Раніше країни НАТО декларували росію як стратегічного партнера альянсу – нині ж наголошують, що рф прагне встановити нові сфери впливу за допомогою примусу, тероризму та анексії.

У стратегії зазначено, що НАТО реагуватиме на ворожі дії рф, посилюючи оборону всіх союзників.

Також у декларації саміту НАТО, який проходить у Мадриді, йдеться про рішення запросити Фінляндію та Швецію стати членами альянсу. Країни стануть 31-м і 32-м членами НАТО.

Також у декларації саміту зазначається, що лідери країн-членів погодили посилений пакет оборонної допомоги для України.  

«Ми продовжимо й ще більш посилимо політичну та практичну підтримку нашого близького партнера України, яка продовжує захищати свій суверенітет і територіальну цілісність від російської агресії.

Спільно з Україною ми ухвалили рішення про посилений пакет підтримки. Це прискорить постачання нелетального оборонного обладнання, поліпшить кіберзахист України та її стійкість, а також підтримає модернізацію оборонного сектору в перехідний період для зміцнення довгострокової оперативної сумісності», – йдеться в декларації.

У більш довгостроковій перспективі члени НАТО пообіцяли надавати допомогу Україні та підтримувати її зусилля на шляху повоєнного відновлення та реформ.

Бекграунд. Раніше президент США Джо Байден заявив про посилення американської присутності військ у Європі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло