Україна розриває дипломатичні відносини із Сирією

Україна розриває дипломатичні відносини із Сирією

Українська сторона також розпочинає процедуру запровадження торговельного ембарго щодо Сирії

Україна розриває дипломатичні відносини із Сирією
Фото: МЗС

Що сталося. Міністерство закордонних справ України повідомляє про розрив дипломатичних відносин між Україною та Сирійською Арабською Республікою у відповідь на рішення останньої визнати так звану незалежність тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Джерело. Про це йдеться у заяві МЗС.

Деталі. У ній уточнюється, що Київ розглядає рішення Сирії щодо визнання так званої незалежності ОРДЛО «як недружній акт щодо України, посягання на її суверенітет та територіальну цілісність, грубе порушення українського законодавства, Статуту ООН та основоположних норм і принципів міжнародного права».

«Не маємо сумнівів, що сирійський режим намагається надати псевдосуб'єктності російським окупаційним адміністраціям на Донеччині та Луганщині на замовлення своїх кураторів у кремлі», – зазначають українські дипломати.

Вони додають, що, окрім розриву відносин, українська сторона також розпочинає процедуру запровадження торговельного ембарго щодо Сирії, а також накладення інших санкцій щодо сирійських юридичних та фізичних осіб.

«Наша позиція чітка – ми максимально жорстко реагуємо на будь-які спроби підірвати суверенітет і територіальну цілісність України та захищаємо національні інтереси всіма доступними способами, зокрема і на дипломатичному фронті», – наголосив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

У відомстві нагадують, що у зв'язку зі злочинами режиму Башара Асада проти сирійського народу українська сторона закрила посольство України в Дамаску ще у 2016 році, а також у 2018 році наказала закрити посольство Сирії в Києві. Захист інтересів українців у Сирії здійснює українське посольство в Лівані.

Бекграунд. Учора Сирія оголосила про визнання «незалежності» псевдореспублік «ЛНР» та «ДНР», контрольованих росією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло