ЄС створить платформу для управління реконструкцією України після війни

ЄС створить платформу для управління реконструкцією України після війни

Фон дер Ляєн спільно з Шольцом організує конференцію високого рівня з цього питання

ЄС створить платформу для управління реконструкцією України після війни
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн
Фото: Урсула фон дер Ляєн

Що сталося. ЄС створить платформу для відновлення України, що об'єднає всіх партнерів.

Джерело. Про це заявила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Деталі. «Відбудова України – завдання поколінь. У центрі уваги: перспективна реконструкція, впроваджена в належне управління. Тому наші дії будуть ґрунтуватися на прагненнях і бажаннях українського народу», – сказала вона.

Фон дер Ляєн розповіла, що Євросоюз вже запропонував уряду України створення платформи для визначення напрямку відбудови, яка зібрала б разом усіх партнерів. Чільне місце в ній посідатиме Україна.

Платформа формуватиме стратегічні орієнтири та пріоритети. У центрі уваги буде орієнтована на майбутнє реконструкція, вбудована в ефективне керування.

У платформі братимуть участь провідні світові експерти з питань відбудови, а «після літа» фон дер Ляєн спільно з міжнародними партнерами й канцлером Німеччини Олафом Шольцом організує конференцію високого рівня з цього питання.

«Крім нашого (Європейської Комісії) досвіду (у відновлення України) ми хотіли б привнести зовнішній досвід. Тому канцлер Олаф Шольц і я у тісній співпраці з нашими міжнародними партнерами після літа організуємо міжнародну конференцію високого рівня. Ми хочемо зібрати разом блискучі уми та провідних світових експертів у сфері реконструкції», – оголосила фон дер Ляєн.

За її словами, Єврокомісія «ніколи не робила цього раніше в такому масштабі».

«Ми маємо величезну можливість, і ми повинні це використати. І якщо ми матимемо хороший план, комплексний план, це дасть необхідну впевненість усім інвесторам – це дасть їм месидж, що ваші гроші не лише слугуватимуть добрій справі, так, вони слугуватимуть добрій справі, але будуть, перш за все, витрачені ефективно з максимумом впливу на користь для народу України», – заявила фон дер Ляєн.

Бекграунд. Нагадаємо: сьогодні у швейцарському Лугано проходить масштабна Міжнародна конференція з питань відновлення України. Український уряд має представити там План післявоєнного відновлення та розвитку України. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло