Іран і росія все більше знижують ціни на нафту в боротьбі за ринок Китаю

Іран і росія все більше знижують ціни на нафту в боротьбі за ринок Китаю

Китай від цього тільки виграє і скуповує рекордні обсяги нафти

Іран і росія все більше знижують ціни на нафту в боротьбі за ринок Китаю
фото Pixaby

Російська нафта почала витісняти іранські поставки з китайського ринку за допомогою великих знижок.

Однак через санкції іранським виробникам теж доводиться знижувати ціни на свою нафту, оскільки Китай залишається єдиним великим ринком збуту для Ірану, і втрачати на ньому Тегеран частку собі дозволити не може. 

Китай – у виграші від цього нафтового протистояння, він скуповує рекордні обсяги нафти за цінами значно нижчими від ринку, пише Bloomberg.

Сінгапурське аналітичне агентство Vanda Insights зазначає, що зростання частки російської нафти на китайському ринку викликає побоювання у постачальників із Перської затоки та Африки. Ці країни звикли до стабільного попиту з боку Китаю, проте ситуація змінилася.

«Конкуренція між росією та Іраном йде на користь тільки Китаю», – зазначає агентство.

Офіційно китайська влада майже не відображає поставки іранської нафти в митній статистиці, проте галузеве консалтингове агентство Kpler оцінює обсяг нафти імпортованої з Ірану в травні та червні в 700 000 барелів на добу. При цьому частина цих обсягів уже почала заміщатися поставками з росії.

Російська нафта марки Urals торгується зі знижкою $25, іранські сорти – близько $10 за барель.

Для підтримки обсягів попиту на іранську нафту місцеві виробники почали збільшувати знижки, щоб конкурувати вже з російською нафтою на ринку Китаю. Агентство зазначає, що якщо раніше дисконт становив $4–5, то тепер $10 з бареля. 

Більше того, конкуренція між двома «санкційними» постачальниками змушує скорочувати свої частки на китайському ринку африканських постачальників. Найсильніше постраждали країни Західної Африки – Ангола, Габон та ДР Конго: сукупні постачання з регіону впали до 642 тисяч барелів на добу – мінімального рівня з 2013 року.

Вторгнення росії в Україну кардинально змінює нафтовий ринок. Оголошене нафтове ембарго з боку країн ЄС, а також Великої Британії, США та Канади змушує росію продавати свою нафту з гігантським дисконтом та шукати альтернативні ринки збуту. Головними покупцями нафти з росії в умовах санкцій стали Китай та Індія, які вибивають собі знижки до 30% від ринкової.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло