Фінляндія та Швеція завершили переговори щодо вступу до НАТО

Фінляндія та Швеція завершили переговори щодо вступу до НАТО

Наразі країни підписують протоколи про вступ до альянсу, після чого відбудеться процес ратифікації

This material is also available in English
Фінляндія та Швеція завершили переговори щодо вступу до НАТО
Фото: nato.int

Стало відомо, що Фінляндія та Швеція завершили переговори про вступ до Північноатлантичного альянсу, як і було узгоджено минулого тижня лідерами НАТО на саміті в Мадриді.

Джерело. Про це йдеться в повідомленні альянсу.

Деталі. Зазначається, що обидві країни офіційно підтвердили свою готовність і здатність виконувати політичні, правові та військові зобов’язання та зобов’язання членства в НАТО.

«Переговори велися між офіційними особами НАТО та представниками Фінляндії та Швеції. Фінську делегацію очолювали міністр закордонних справ Пекка Хаавісто та міністр оборони Антті Кайкконен, шведську – міністр закордонних справ Анн Лінде. Зустрічі для кожної країни проходили під головуванням помічника генерального секретаря НАТО з політичних питань і політики безпеки Беттіни Каденбах», – йдеться в повідомленні.

Наразі Фінляндія та Швеція підписують протоколи про вступ до організації, після чого відбудеться процес ратифікації.

Церемонія підписання відбувається у вівторок, 5 червня, у Брюсселі у штаб-квартирі альянсу. Фінляндію представляє міністр закордонних справ Пекка Хаавісто, Швецію – міністр закордонних справ Анн Лінде.

Бекграунд. Раніше міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявляла, що вступ Швеції та Фінляндії до НАТО сильно зміцнить альянс.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло