Казахстан може розірвати контракт із російською компанією через крадіжку українського зерна – ЗМІ

Казахстан може розірвати контракт із російською компанією через крадіжку українського зерна – ЗМІ

Судно, яке вивозило зерно, мають відізвати

Этот материал также доступен на русском языке
Казахстан може розірвати контракт із російською компанією через крадіжку українського зерна – ЗМІ
Вантажне судно «Жибек Жоли»
Фото: azattyq.org

Стало відомо, що Казахстан може розірвати контракт із російською компанією, яка орендувала судно «Жибек Жоли» для вивезення краденого зерна з України.

Джерело. Про це пише «Радио Азаттык».

Деталі. «Якщо судно зайнялося діяльністю, що не відповідає правовим нормам, які прийняті в Казахстані та в міжнародному праві, звичайно, цей договір буде розірвано і це судно буде відкликане», – повідомив голова міністерства індустрії та інфраструктурного розвитку Казахстану Каїрбек Ускенбаєв.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що 1 липня вантажне судно «Жибек Жоли», яке йшло під російським прапором, перевезло викрадене українське зерно з Бердянська у турецький порт Карас. Через два дні після цього, 3 липня, турецька влада затримала судно. Нарада слідчих щодо долі корабля мала відбутися 4 липня.

Загалом, за оцінками ООН, в українських портах заблоковано близько 20 млн тонн українського зерна. Блокада росією українських портів уже призвела до зростання світових цін на продовольство та загрожує викликати катастрофічну нестачу продовольства у деяких частинах світу, заявили в ООН.

«Ми підтримуємо переговори в ООН, але росії не можна дозволити зволікати та ухилятися. Вкрай важливо, щоб дії були вжиті протягом наступного місяця перед новим урожаєм. І ми сповнені рішучості працювати з нашими союзниками, щоб досягти цього», – зазначила під час візиту до Анкари міністр закордонних справ Британії Ліз Трасс.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло