Штат держслужбовців можна безболісно скоротити на 30–35% – очільниця Нацдержслужби

Штат держслужбовців можна безболісно скоротити на 30–35% – очільниця Нацдержслужби

Нацдержслужба оптимізуватиме штат за методологією функціонального аудиту

Штат держслужбовців можна безболісно скоротити на 30–35% – очільниця Нацдержслужби
Очільниця Національного агентства з питань державної служби Наталія Алюшина
Фото: Олександр Задніпряний/Mind

Що сталося. Очільниця Національного агентства з питань державної служби Наталія Алюшина заявила, що штат держслужбовців можна безболісно для держави скоротити на 30–35%.

Джерело. Про це вона розповіла в інтерв'ю Mind.

Коментарі. Алюшина зазначила, що не всі функції, які застосовуються у державних органах, залишаються наразі актуальними: є ті, що «відмерли», а є такі, що стали більш актуальними.

Виходячи з цього, у Нацдержслужбі підготували методологію функціонального аудиту. Вона дає можливість проаналізувати весь функціонал і на його основі приймати рішення щодо оптимізації штату.

«Враховуючи те, що певна частка функцій і процедур цифровізувалася, у перспективі можемо щось централізувати, провести реінжиніринг для оптимізації діяльності», – каже Алюшина.

Вона зауважила, що методологію функціонального аудиту вже апробували в НАДС. Після проведення аналізу  з'ясувалося, що через укрупнення з 10 міжрегіональних управлінь достатньо лишити три (центральне, західне, південно-східне).  

«Так заощадимо на комунальних платежах, канцелярії, телекомунікаціях, оренді тощо. Через укрупнення має відбутися і скорочення штату: з 90 людей залишиться 30. Тобто в кожному управлінні не потрібно буде мати свого HR-спеціаліста, по двоє бухгалтерів/фінансистів тощо. Таким чином, відбудеться скорочення 60 штатних одиниць. При цьому певні функції збережемо, але не всі, звісно», – пояснила керівниця Нацдержслужби.

За її словами, за такою ж схемою можуть діяти й в міністерствах: наприклад, у Держказначействі, Податковій, Держпродспоживслужбі – усіх, що мають територіальні органи. 

Бекграунд. Більше про методологію функціонального аудиту, проблеми фінансування держслужби та офіційні зарплати, премії і надбавки – у повному тексті інтерв'ю. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло