ОНОВЛЕНО: У Генштабі прокоментували заборону на пересування Україною без дозволів військкоматів

ОНОВЛЕНО: У Генштабі прокоментували заборону на пересування Україною без дозволів військкоматів

Розроблено порядок надання дозволу на виїзд

ОНОВЛЕНО: У Генштабі прокоментували заборону на пересування Україною без дозволів військкоматів
Фото: LB.ua

Що сталося. Генеральний штаб ЗСУ підтвердив, що відповідно до норм закону про військовий обов’язок і військову службу під час воєнного стану військовозобов'язаним, призовникам, та резервістам заборонено виїжджати за межі місця проживання без дозволу військкомату.

Джерело. Про це йдеться на фейсбук-сторінці Генштабу ЗСУ.

Деталі. Для впорядкування обліку переміщених осіб, Генштаб ЗСУ розробив порядок надання дозволу на виїзд за межі місця проживання особам, які перебувають на військовому обліку.

Зокрема, виїжджати за межі місця проживання/перебування без відповідного дозволу буде заборонено:

  • військовозобов’язаним;
  • призовникам;
  • резервістам.

Для отримання дозволу на виїзд потрібно звернутися до керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Дозвіл видається на строк від 30 діб до року, залежно від категорії суб'єкта.

Генштаб розглядає додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі зі службовою чи особистою потребою.

«Просимо з розумінням ставитися до регуляторних заходів, продиктованих законами України, умовами воєнного стану та ведення війни», – резюмували в Генштабі.

ОНОВЛЕНО

Радниця головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного – Євгенія Рябека – прокоментувала заяву Генерального штабу ЗСУ й зазначила, що військовозобов’язані чоловіки можуть пересуватись Україною без отримання дозволів.

За словами Рябеки, мова йде виключно про зміну місця проживання чи реєстрації.

Військовозобов'язані при зміні місця проживання мають звернутися до центру військового комплектування, знятись з обліку та поїхати стати на облік у новому місці, що не є новим правилом.

Водночас Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний підтвердив, що військовозобовʼязані, які планують переїзд за межі своїх районів та областей, мають взяти дозвіл у військкоматів.

«Шановні громадяни – призовники та військовозобов’язані! Нагадую, триває війна. Ви потрібні своїй державі! Всі, хто досі не стоїть чи не поновився на військовому обліку, мають це зробити. Ті з вас, хто планує виїзд за межі своїх районів та областей, мають взяти дозвіл у ТЦК. Жодних вказівок на перешкоджання переміщенню осіб упродовж найближчих днів з боку військового командування не надавалося», – написав він.

Бекграунд. Нагадаємо: воєнний стан і загальну мобілізацію в Україні продовжили до 23 серпня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло