Німецька Uniper втрачає 30 млн євро на добу і просить допомоги в уряду

Німецька Uniper втрачає 30 млн євро на добу і просить допомоги в уряду

Газ стає рушійною силою нової холодної війни

Німецька Uniper втрачає 30 млн євро на добу і просить допомоги в уряду
Фото: Getty Images

Жертвою газової війни в Європі стала німецька компанія Uniper – найбільший покупець російського газу. 

Uniper, колись найбільший партнер «Газпрому» в Європі, вступив у переговори з федеральним урядом про пакет порятунку на 9 млрд євро, пише Bloomberg, на який посилається The Bell.

Заходи включають не лише кредити та часткову націоналізацію, а й дозвіл перенести частину витрат, що різко зросли, на кінцевих споживачів, пише агентство.

Те, що компанію доведеться рятувати, стало зрозуміло тиждень тому. За розрахунками експертів, вона втрачає 30 млн євро на добу на скороченні поставок газу з росії.

Уряд ФРН має намір діяти швидко: сьогодні він схвалить законопроект про націоналізацію енергетичних компаній та перенесення витрат, у п'ятницю його схвалить Бундестаг.

Котирування спотового газу в Європі наблизилися до історичних максимумів початку березня: на хабі TTF у понеділок газ подорожчав на 10%, перевищивши 165 євро за мегават-годину або $1800 за тисячу кубометрів.

До зовнішнього «фактора Газпрому» цього тижня додасться внутрішній – страйк норвезьких газовиків, пише Bloomberg.

З 11 липня буде відключено на техобслуговування «Північний потік 1», постачання яким «Газпром» і так знизив на 60%. 

Наступна ключова дата – 21 липня, коли «Північний потік 1» має запрацювати знову, але впевненості у цьому в Європі дедалі менше.

Вже при поточних цінах економіка Німеччини вступає на територію краху попиту, вважає Хансен. Якщо теплові електростанції можуть частково перейти на альтернативне паливо, то промисловість, яка споживає 35-40% газу, ні. 

Аналітики Bloomberg кажуть, що повне припинення постачання газу з росії до Німеччини обрушить попит на 20-25 млрд кубометрів, або приблизно на чверть порівняно з 2021 роком.

Події на газовому ринку Європи здатні запустити колапс на зразок Lehman Brothers (що призвело до кризи 2008 року – ред.), сказав на вихідних міністр економіки Німеччини Роберт Хабек. 

Росія веде «економічну війну», вважає він, логічний наступний крок у якій – повне припинення поставок.

Газ стає рушійною силою нової холодної війни, пише Bloomberg.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло