Біля Кримського мосту з'явилися кораблі-щити для захисту від ракетного удару

Біля Кримського мосту з'явилися кораблі-щити для захисту від ракетного удару

Щоправда, вони не дуже ефективні проти сучасного озброєння

Этот материал также доступен на русском языке
Біля Кримського мосту з'явилися кораблі-щити для захисту від ракетного удару
Фото: theins.ru

Поруч із арками Кримського мосту з'явилися два кораблі з кутовими відбивачами, імовірно, це судна проекту 436 біс. Про це пише The Insider.

Такі пристрої застосовуються для обману радіолокаційних головок самонаведення ракет для того, щоб відвести удар від справжньої цілі на хибну мішень, на відбитий сигнал якої наведеться ракета противника.

Через розташування кутових радіолокаційних відбивачів судно стає «виднішим» для наведення протикорабельних ракет.

При цьому зазначається, що цей пристрій є ефективним проти радянських ракет, однак обдурити сучасні ракети, наприклад, Harpoon, йому буде складніше, оскільки у них є кілька способів наведення, крім радіолокаційного.

Раніше на мосту провели навчання із встановленням аерозольної завіси, яку застосовують як засіб протидії системам високоточної зброї на етапі наведення боєприпасу на ціль.

За словами військових експертів, поки що Україна не має боєприпасів необхідної дальності, які могли б долетіти до мосту. 

Однак Кримський міст може стати однією із цілей у разі успішного взяття Херсона ЗСУ. У такому разі міст зможуть зруйнувати та зробити Крим анклавом, перекривши до нього доступ і з півночі та зі сходу півострова.

Нагадаємо, кілька днів тому повідомлялося про задимлення в районі Кримського мосту – самопроголошена влада Криму згодом підтвердила, що проводяться навчання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло