Росія зупинила транзит нафти з Казахстану до Європи

Росія зупинила транзит нафти з Казахстану до Європи

Причиною такого рішення суду є нібито порушення, виявлені Ространснадзором

Этот материал также доступен на русском языке
Росія зупинила транзит нафти з Казахстану до Європи
Фото: t.me/belamova

Що сталося. Російський суд на місяць зупинив роботу термінала – Каспійського трубопровідного консорціуму, яким здійснювався транзит нафти з Казахстану до Європи.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба консорціуму. 

Сторони. Зазначається, що причиною такого рішення суду є нібито порушення, виявлені Ространснадзором під час оцінки технічного стану та дотримання екологічних вимог при експлуатації термінала.

У консорціумі повідомили, що змушені виконувати рішення суду, але оскаржуватимуть його.

Каспійський трубопровідний консорціум – основний експортний маршрут для казахстанської нафти. На неї припадає понад 80% від обсягів, що прокачуються трубопроводом. Потужність трубопроводу – 67 млн тонн нафти на рік.

Казахстан має великі запаси нафти, але немає виходу до морів, окрім Каспійського. Нафта експортується з Казахстану через термінал у Новоросійську на Чорному морі.

Бекграунд. Нещодавно росія вже обмежувала відвантаження казахстанської нафти з порту Новоросійська. Це сталося після заяв президента Казахстану про невизнання «л/днр» та його відмови від російського ордена.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло