Казахстан має намір заборонити провезення підсанкційних товарів у росію
У кремлі вивчають серйозність намірів казахстанської влади

Відносини між росією та Казахстаном продовжують псуватися.
Після того як суд Новоросійська зупинив експорт казахстанської нафти з посиланням на екологічні порушення, влада в Нур-Султані, схоже, вирішила відповісти посиленням митних норм, які поставлять хрест на надіях москви ввозити через Казахстан підсанкційні вантажі, пише moscowtimes.eu.
Наказ про заборону провезення в росію і Білорусь товарів, які потрапили під санкції Заходу, опублікував для громадського обговорення Мінфін Казахстану.
Згідно з документом, який знаходиться на стадії опрацювання, казахстанська влада не затверджуватиме електронні рахунки-фактури (ЕСФ) на такі вантажі, а без цього перетин ними кордону з росією буде заборонено.
Список підсанкційної продукції формується та публікується у відкритому доступі на офіційному сайті www.traderadar.kz. При цьому органи державних доходів Казахстану (ОДП) – об'єднана податкова та митна служба – мають дати добро або, навпаки, відмовити в провезенні товарів через кордон протягом одного робочого дня.
Контроль за наявністю засвідчених копій ЕСФ на автомобільних, авіаційних, морських і річкових пунктах пропуску також здійснюють ОДП. Аналогічна відповідальність покладається на національного залізничного вантажоперевізника ТОВ «КТЖ-ГП». Він повинен приймати товари для подальшого експорту до росії та Білорусі лише за наявності завірених копій ЕСФ або довідки про відсутність такої необхідності.
Джерело в кремлі повідомило «Комерсанту», що серйозність намірів Казахстану та потенційні наслідки поки що вивчаються.
Раніше президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив, що країна продовжить співпрацю з росією, але не порушуватиме санкцій, запроваджених у відповідь на вторгнення москви в Україну. За його словами, влада вже отримала повідомлення від західних партнерів, що в іншому випадку республіка ризикує потрапити під вторинні санкції.
Нагадаємо: у Казахстані вибухнуло найбільше родовище нафти після обіцянки Токаєва збільшити постачання до Європи.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].