У Казахстані стався вибух на нафтовому родовищі

У Казахстані стався вибух на нафтовому родовищі

Двоє людей загинуло

У Казахстані стався вибух на нафтовому родовищі
Фото: pixabay.com

Що сталося. На нафтовому родовищі Тенгіз у Казахстані стався вибух.

Джерело. Про це повідомляє російське агенство «Интерфакс».

Деталі. Зазначається, що вибух на трубопроводі стався близько 09:55. Унаслідок цього загинуло двоє робітників, а ще троє отримали поранення. Про причину вибуху не повідомляють.

Правоохоронці почали розслідування за статтею про порушення правил охорони праці.

Сторони. Нафтогазове родовище Тенгіз є одним з найбільших у Казахстані. Його розробку здійснює компанія «Тенгізшевройл», засновниками якої є американські нафтові компанії Chevron із часткою 50% і ExxonMobil (25%), казахська національна нафтова компанія АО НК «КазМунайГаз» (20%) та російська «Лукойл» (5%).

Площа родовища 2500 км², а його видобувні запаси оцінюються від 750 млн до 1,125 млрд тонн нафти. Водночас прогнозований обсяг геологічних запасів становить 3,133 млрд тонн продукту.

Бекграунд. Нагадаємо: після заяви голови Казахстану Касим-Жомарта Токаєва про невизнання його країною ані «лнр», ані «днр» росія обмежила відвантаження казахстанської нафти з порту Новоросійська.

Також Токаєв заявляв про прихильність до дружніх відносин з Європою і запропонував збільшити постачання вуглеводнів до ЄС, щоб допомогти впоратися з енергокризою.

Згодом росія зупинила транзит нафти з Казахстану до Європи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло