Опубліковано відео, як росіяни навмисно підпалюють поля з пшеницею на Херсонщині

Опубліковано відео, як росіяни навмисно підпалюють поля з пшеницею на Херсонщині

Вони запускають спеціальний снаряд, що розлітається на палаючі уламки

This material is also available in English
Опубліковано відео, як росіяни навмисно підпалюють поля з пшеницею на Херсонщині
Фото: з соцмереж

Російські військові навмисно підпалюють поля із пшеницею. Про це сказав голова Дніпровської облради Микола Лукашук.

Він уточнив, що напередодні пожежі виникли внаслідок обстрілу Запорізької області з боку російської армії. За його оцінками, в результаті було знищено щонайменше 20 гектарів пшениці.

Колишній нардеп Ігор Луценко опублікував фотографії палаючого поля із зерновими. За його словами, іноді полум'я досягає 5 метрів у висоту, а фронт смуги вогню поширюється на сотні метрів.

Його знімок виклав у Twitter речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко. «Згадуйте цю картинку щоразу, коли росіяни кажуть, що дбають про глобальну продовольчу безпеку. Мільйони людей у всьому світі зіткнуться з голодом, бо росія розпочала жорстоку війну проти України», – заявив дипломат.

Луценко уточнив, що російські військові запускають у повітря спеціальний заряд, який вибухає над полем, і на землю падають уламки, що горять – через них і виникає пожежа. 

«Росіяни палять наш хліб. Спеціальний заряд летить у повітрі. З характерним шумом, ніби лопоче металевими крилами, вибухає у зеніті, і додолу падають повільно кілька палаючих шматків.

Від них займається поле.
Пшениця суха після кількох тижнів спеки, спалахує, як ніби не стебла на полі, а сірники.
Зерна горять яскраво, за лічені секунди вивільняють накопичене в них кількамісячне сонячне сяйво.
Вогонь іде стіною, суцільним фронтом. Поле шкварчить. Звук такий, ніби одночасно працюють кілька сотень пателень.
Полум'я інколи сягає висоти 5 метрів, в ширину – полоса на сотні метрів. Чорний дим летить вгору і стелиться небом на багато кілометрів», – написав він.

Відео такого снаряда, що спускається з неба, опублікувала 28 окрема механізована бригада імені Лицарів Зимового Походу. 

У прес-службі прокуратури Херсонської області повідомили, що через обстріл території регіону російськими військами 3–5 липня у Бериславському районі вигоріло 150 га посівів пшениці та ячменю. Під вогонь потрапили населені пункти Осокорівка, Заградівка, Нововоронцовка та інші села.

За оцінками NASA, співробітники якої вивчали супутникові знімки, росія контролює майже чверть (22%) орних земель України.

Україна – один із лідерів із постачання зерна та харчових олій. Вона виробляє майже половину соняшникової олії, що продається в світі, 17% ячменю і 12% кукурудзи. До початку війни країна займала п'яте місце експорту пшениці.

Але зараз продукція з окупованих територій вивозиться в росію. Крім того, у портах у Чорному морі залишаються заблокованими десятки мільйонів тонн українського зерна. В ООН неодноразово заявляли, що це загрожує глобальною продовольчою кризою і навіть голодом.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло