Україна має одне з найліберальніших податкових законодавств у Європі – експерт

Україна має одне з найліберальніших податкових законодавств у Європі – експерт

При цьому, за його словами, Україна також має «досить добре» законодавство

This material is also available in English
Україна має одне з найліберальніших податкових законодавств у Європі – експерт
Фото: Mind

Що сталося. Керуючий партнер Центру економічних і політичних ініціатив «Євростратегія» Олексій Молдован заявив, що Україна має одне з найбільш ліберальних податкових законодавств у Європі.

Джерело. Про це він сказав під час трансляції Mind Talks: «Кандидатство України в ЄС: як виглядатиме шлях вступу та які зміни (законодавчі й не лише) потрібно буде впровадити».

Деталі. Молдован зазначив, що при цьому в Україні також одні з найнижчих ставок податків серед європейських країн – 18%. Тоді як, наприклад, така ставка у Німеччині, Франції складає 45%, а в Іспанії  – 47%.

Керуючий партнер Центру «Євростратегія» Олексій Молдован

«Кожна держава вирішує для себе, наскільки вона хоче бути ліберальною, але принцип такого лібералізму якось не дуже підтримується в європейських країнах, тому що завдання наповнення бюджету дуже важливе», – зазначив Молдован.

Експерт додав, що Європейський Союз дає тільки загальну візію, як повинно бути, а законодавство може бути різним у кожній країні.

«Наприклад, у Словаччині «три податки – три закони» – це фактично десять сторінок. І я бачив Податковий Кодекс Польщі, який складався з двох томів», – каже Молдован.

Він зауважив, що «політики в європейських державах набагато жорсткіше підходять до платників податків».

Бекграунд. Нагадаємо, раніше PhD, партнерка EXPATPRO Тетяна Ященко розповіла Mind, як народні депутати пропонують змінити оподаткування самозайнятих осіб.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло