ОНОВЛЕНО: Кредиторів «Нафтогазу» закликали не погоджуватись на відтермінування виплат
Крім того, держпідприємству треба буде погасити додатковий відсоток за інший випуск облігацій

Стало відомо, що власників євробондів НАК «Нафтогаз України» закликали не погоджуватися на дворічне відтермінування виплат за боргами.
Джерело. Про це повідомляє Reuters.
Деталі. За даними видання, консультанти лондонської юридичної компанії Dechert, призначеної кредиторами, запевняють, що «Нафтогаз» не зіткнеться з негайною грошовою кризою і залишається прибутковим підприємством.
Крім того, від держпідприємства вимагатимуть погашення відсотка за випуском облігацій, що діють до 2024 року. Однак кредитори будуть готові переглянути свої заяви, якщо «ситуація в Україні не покращиться до моменту погашення наступних великих облігацій у 2024 році».
ОНОВЛЕНО: Голова правління «Нафтогазу» заявив в інтерв'ю Bloomberg, що енергетична компанія була здивована розпорядженням уряду заощаджувати гроші на закупівлі газу та вимагати від власників приблизно 1,4 млрд своїх облігацій, щоб відстрочити виплати боргу.
«Ми планували наші фінанси таким чином, щоб дозволити як викупити єврооблігації, так і купити газ», – заявив Вітренко. При цьому він зауважив, що запланований до придбання обсяг газу насправді може бути меншим, оскільки споживання в Україні скоротилося після вторгнення росії в країну.
За його словами, наразі «спрацьовує військова логіка, тому, якщо є можливість накопичити резерв, це потрібно робити».
Вітренко заявив, що компанія підтримує контакти зі своїми найбільшими власниками облігацій щодо пропозиції щодо отримання згоди, яка буде голосуватися 21 липня. Він зазначив, що існує п’ятиденний пільговий період, тому переговори з кредиторами можуть бути продовжені до 26 липня.
Бекграунд. Нагадаємо, «Нафтогаз» має виплатити борг за випуском єврооблігацій-2022. Дата погашення випуску на 335 млн доларів – 18 липня 2022 року. Однак держпідприємство просило про дворічне відтермінування виплат.
Раніше Mind повідомляв, що Європейськи банк реконструкції і розвитку відкриє для «Нафтогазу» кредитну лінію у розмірі 300 млн євро. Окрім підтримки енергетичної безпеки, позика банку призначена для підтримки «Нафтогазу» у вирішенні проблем, пов’язаних із робочою силою, адже мільйони людей в Україні через війну змушені були залишити свої домівки та робочі місця.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].